21 października 2021r. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Starostwo na dworcu?

Strona Wirtualny Garwolin poinformowała, że krystalizuje się plan władz powiatowych wybudowania nowej siedziby starostwa na dworcu PKS, nad rzeką, w centrum Miasta.

Gdybyśmy żyli w czasach komunikacji zbiorowej, lokalizacja ta dawałaby optymalną dostępność mieszkańcom powiatu. (Wymagałaby tylko kosztownych fundamentów w cenie nowej działki - wszak tutejsze ziemie to nienośne grunty nadrzeczne.)

Tymczasem żyjemy w epoce transportu indywidualnego. Gdzie pod nowym starostwem znajdzie się parking dla 50 samochodów pracowników, 23 samochodów radnych i 50 aut interesantów? Parking pod basenem jest zakorkowany, parking pod Netto - będzie zajęty przez jego klientów.

Jeszcze raz uprzejmie podpowiadam - lepsze byłoby miejsce na przedmieściach. Może vis a vis McDonalda, vis a vis Avonu, a może w bazie PKS w Koszarach obok sądu? Przestrzeń z miejscem na zieleń i wyeksponowanie obiektu, umiarkowany ruch bez zgiełku, dobre skomunikowanie ale z dala od zakorkowanego węzła komunikacyjnego. Jeśli już - to gdzieś tam.

Tak czy inaczej - dobrze się dzieje, że lokalizacja przy ulicy Mazowieckiej zaczęła budzić wątpliwości. Między cmentarzem, składnicą maszyn, osiedlem bloków i wielkimi sklepami już nie da się zrobić tego dobrze.

                                                                                                                 A. Dobrowolski

.