14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Grzegorz Żołądek-Skupniewicz dyrektorem Jedynki

      Dotychczasowy dyrektor miejskiego Gimnazjum nr 1 został dyrektorem miejskiej Szkoły Podstawowej nt 1 - zdecydowała burmistrzowska komisja konkursowa.

       Na marginesie tej noty można wspomnieć, że nie mamy jeszcze w Garwolinie prywatnej szkoły podstawowej, oferującej naukę w kilkunastoosobowych klasach, z możliwością zajęć pozalekcyjnych eliminujących konieczność pozaszkolnej nauki prywatnej, z własnym dowozem uczniów z przedmieść. Uważam, że w Garwolinie jest miejsce dla takiej placówki.

          Dowodem na gotowość współuczestnictwa rodzin w pracy takiej szkoły jest istnienie niepublicznej szkoły katolickiej (gimnazjum i liceum) i publicznej podstawowej szkoły muzycznej, które na ponadprogramową lub indywidualną formę kształcenia pobierają około trzystuzłotowe comiesięczne dopłaty do nauki uczniów.

           Oby młodzież nauczycielska zainteresowała się wykreowaniem szkoły wolnej od koniunktur zewnętrznych.

            Andrzej Dobrowolski

 

Czy wiecie, że ...

                                najwięcej kandydatów do naszej szkoły muzycznej rezygnuje z nauki w niej nie dlatego, że nie stać ich na opłatę, ale ze względu na konieczność rodzicielskiego osobistego dowożenia uczniów 4 razy w tygodniu?

.