14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Jerzy Duchna komisarzem Żelechowa
Jerzy Duchna został mianowany przez wojewodę komisarzem Żelechowa pełniącym obowiązki burmistrza, po utracie mandatu przez Leonarda Gulę. - podała strona egarwolin.pl.

To ważna informacja nie tylko dla Żelechowa, ale i całej ziemi garwolińskiej.

Jaka była ścieżka jego rekomendacji? Prawdopodobnie wyglądała tak.

Jacek Kozłowski – wojewoda mazowiecki z Platformy Obywatelskiej – w sprawach wschodniego Mazowsza posiłkuje się doradztwem Czesława Mroczka – posła Platformy z Mińska Mazowieckiego.

Ten zaś za eksperta do spraw powiatu garwolińskiego ma Stefana Gorę, byłego starostę ze Wspólnoty Powiatowej.

Jerzy Duchna w ostatnich latach dyrektorowania w L.O. Piłsudskiego i pełnienia funkcji radnego miejskiego Garwolina był kolegą ze Wspólnoty Powiatowej Stefana Gory.

Nominacja Jerzego Duchny świadczyć więc może o postępującej integracji Platformy Obywatelskiej i Wspólnoty Powiatowej. Jest prognozą odbudowy wpływów przez to ugrupowanie, wspierane przez rząd.

Tekst z jesieni 2009 przypominamy po zwycięstwie Bronisława Komorowskiego z PO w wyborach prezydenckich RP. Bronisław Komorowski kierował mazowiecką PO w czasie zasadniczych zmian w garwolińskiej PO, kiedy działacze Wspólnoty Powiatowej uzyskali decydujący wpływ na koło garwolińskie. Założyciele garwolińskiej PO (m.in. Krzysztof Żochowski), którzy z Platformą wiązali nadzieje na uzdrowienie życia państwowego z afer, zostali wtedy odsunięci.
Andrzej Dobrowolski