16 października 2021r. Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Lider PiS chce korekty granic województw

   Na spotkaniu przedwyborczym w Częstochowie Jarosław Kaczyński opowiedział się za korektą podziału administracyjnego państwa. Chce powołania czterech nowych województw (między innymi częstochowskiego i warszawskiego stołecznego dla samego miasta Warszawy - co oznacza rozbijanie woj. mazowieckiego). Ponieważ życiowym idee fixe jego bliskiego towarzysza z PPChD, PC, a teraz PiS Krzysztofa Tchórzewskiego jest odtworzenie "województwa" siedleckiego, to powinniśmy z uwagą śledzić te deklaracje - ich ewentualna realizacja może kosztować ziemię garwolińską zakwalifikowanie do tego rozbiorowego nienaturalnego ośrodka terytorialnego, ośrodka siedleckiego który krępował nasze życie w latach 1975-99.

      Pomysł korygowania granic województw jest ogólnie zły.

    Rozpoczyna na nowo dyskusję na temat, który nie ma oczywistego rozwiązania. Korekta granic województw w którymkolwiek miejscu Polski otwiera konflikty na całym jej terenie.

      Pomysł źle świadczy o zapoznaniu polskich problemów przez PiS - zamiast o zmniejszeniu i uproszczeniu podatków, redukcji administracji (!), pracy na rzecz zwiększenia zasobności Polaków przez co uniezależniliby się od żebraczej strategii poszukiwania świadczeń i dotacji w Polsce i za granicą - myśl premiera gabinetu cieni krąży w strefie "usprawniania zarządzania gospodarką socjalistyczną", na poziomie myśli gierkowskiej.

                                                                                                       Andrzej Dobrowolski

.