22 stycznia 2022r. Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Marek Jonczak przewodniczącym Rady Miasta
    Przewodniczącym RM został Marek Jonczak, wieloletni radny miejski, stronnik burmistrza Tadeusza Mikulskiego. W życiu zawodowym jest dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg, a więc "ministrem dróg powiatowych" podległym staroście.

     Wiceprzewodniczącą RM została Maria Pasik, w życiu zawodowym pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

     Najważniejszą kwestią strategiczną Garwolina pozostaje pozyskanie do istniejącej powiatowej strefy przemysłowej pod obwodnicą Miasta (strefy objętej prawem miejskim zabudowy przemysłowej) naprawdę wartościowego przemysłu bogatego nie tylko w kapitał liczony w dziesiątkach milionów dolarów, ale i wiedzę technologiczną i biznesową, i powiązania gwarantujące funkcjonowanie w gospodarce globalnej. Takie firmy stałyby się lokomotywą gospodarczą powiatu, szkołą pracy we współczesnym przemyśle. Obecny kształt strefy umożliwia wielkim przedsiębiorstwom  n a t y c h m i a s t o w e  rozpoczęcie inwestycji w Garwolinie, bez kłopotliwej komasacji rozdrobnionych działek.

    W Garwolinie istnieje grupa ludzi zainteresowaniem porzuceniem cierpliwych, metodycznych działań uprzemysłowienia. Są to lokalni przedsiębiorcy, którym wydaje się, że na rozparcelowaną ziemię pod obwodnicą mogliby korzystnie przenieść firmy (?) lub zarobić na parcelach odsprzedanych z zyskiem (?), i samorządowcy powiatowi, którzy mogliby szybko sprzedać drobne działki i zrealizować doraźne inwestycje powiatowe w terenie.

   Markowi Jonczakowi wypada życzyć, by obronił najważniejsze strategiczne zadanie XXI wieku. Czas Garwolina będzie wspierał opinię, że w realizacji tego zadania nie można liczyć na szybki, spektakularny sukces, i że dla zrozumienia tej kwestii trzeba myślenia dalekosiężnego, obliczonego na dobro pokolenia współczesnej młodzieży.

   W Radzie Miasta wybrano przewodniczących komisji ds. społecznych, rozwoju, komunalnej: Jadwigę Wilbik, Marka Łagowskiego, Zbigniewa Winka. Przewodniczącym komisji rewizyjnej uczyniono Jana Paziewskiego. (Ja bym mu tego nie zrobił).

                                                                                                     Andrzej Dobrowolski


.