4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Przedstawiamy Panią Prezes

Prezesem nowotworzonego Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie (o zwyczajowej nazwie „Sanatorium w Koszarach”) wydzielanego z zespołu lecznic neuropsychiatrii dziecięcej z siedzibą w Zagórzu została pani Jolanta Zaklika.

http://www.czasgarwolina.plPani prezes jest z wykształcenia i praktyki menedżerem. Przez 12 lat pracowała w PKN Orlen i Grupie Energetycznej „Energa”.

Teraz zapoznaje się z możliwościami działania swego zespołu pracowników i bazy medycznej, oraz możliwością podjęcia efektywnej służebności wobec chorych dzieci.

Przyszłość garwolińskiej lecznicy prezes widzi w działaniach o profilu rehabilitacyjnym różnorodnych rodzajów.

Jolanta Zaklika ma nadzieję na utrzymanie istnienia „swego” szpitala w unowocześnionej formie, zachowanie jego służebności dla dzieci, i utrzymanie miejsc pracy dla kadry.

Przypominam, że Sanatorium w Garwolinie w latach siedemdziesiątych było bardzo dobrą lecznicą. Właśnie dlatego zlokalizowano w niej leczenie młodzieży z narkomanii, narkomanii, która wtedy była chorobą rodzin elit władzy i świata artystycznego.

W latach dyrektorowania doktor Ewy Andrzejewskiej, w sanatorium tym specjalistyczne wykształcenie uzyskało wielu świetnych lekarzy, którzy przeszli następnie jako kadra do Centrum Zdrowia Dziecka.

W ostatnich latach kierownictwo zespołu do którego „Sanatorium” wcielono preferowało inwestowanie w edukację personelu i rozbudowę bazy medycznej w Zagórzu i Józefowie . Dlatego – między innymi – naszą placówkę ominęło wybudowanie nowej siedziby specjalnej szkoły podstawowej od strony ulicy Kawaleryjskiej (od strony Amisu). Jej odłączenie się od zespołu lecznic  i możliwość samodzielnego gospodarowania tworzą więc  szansę odzyskania naturalnego potencjału.

W najbliższym czasie prezes Zaklika spotka się z dyrektorem szpitala powiatowego Krzysztofem Żochowskim, by omówić możliwości współpracy. Pani prezes ma nadzieję na spotkanie z naszymi samorządowcami podczas konwentu wójtów i burmistrzów powiatu garwolińskiego, organizowanego przez starostę Grzegorza Woźniaka, w celu rozwiązania pierwszego doraźnego problemu.

Pani Prezes życzymy powodzenia!

Andrzej Dobrowolski