22 stycznia 2022r. Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Zadanie nowego prezydenta

      W 2014 wartość produkcji Chin przewyższyła produkcji USA. Poziom produkcji stali w Rosji (to także ważny wskaźnik potencjału gospodarczego) osiągnął połowę wysokości jej produkcji w USA. Chiny i Rosja zawiązały sojusz i pracują razem nad uderzeniem w najważniejszy atut Stanów Zjednoczonych - w papierowego dolara, którego dotychczas nieskrępowany dodruk czynił Waszyngton bankierem i władcą świata. Wschód planuje wznowić emisję pieniądza z pokryciem w złocie. Jego przewaga będzie narastać.

       Jeszcze przez kilka lat USA mogą wygrać militarnie z sojuszem Wschodu. Straszne wojny w Iraku, Libii i Syrii pokazują, że III wojna światowa już ruszyła, a konflikt Zachodu z Rosją w granicznej Ukrainie, że jest bliski nas.

       Wielkie niebezpieczeństwo dla Polski polega na tym, że na pole bitwy może być wybrane jej terytorium. Niezależnie od tego kto wygra, wojna ta może zniszczyć Polskę. O tym, że użycie broni atomowej nie jest niemożliwe świadczy historia pułkownika Kuklińskiego znającego tajemnice sztabu generalnego Układu Warszawskiego - przeszedł on na stronę Zachodu, kiedy zorientował się, że Rosja dąży do wojny, i po jej ataku Zachód będzie  m u s i a ł  odpowiedzieć ciosami atomowymi na teren Polski dla zniszczenia trasy przemarszu wojsk. Dziś sytuacja jest analogiczna, przy odwróceniu kierunku spodziewanego ataku atomowego.

        Zadaniem prezydenta Polski jest zapobieżenie złemu rozwojowi wypadków. Tak jak prezydent USA musi bezwzględnie walczyć o pozycję swojego państwa i poświęcić mu np. jakieś kraje Europy środkowej, tak prezydent Polski nie może na to pozwolić na poświęcenie Polski dla obcych.

         Dziś dawna piosenka Jacka Kaczmarskiego o dzieciach Hioba staje się ważnym memento. Obyśmy nie ginęli: za ten zakład "Boga" (USA) z "biesem" (Rosja), w zgodzie z "naszym" interesem.

          Przypominam, że w 1939 Brytyjczycy wciągnęli Polskę do podwójnie przegranej przez nas wojny przeciw Niemcom, by odwrócić ich uderzenie na siebie. (Patrz książki St. Cata - Mackiewicza). Podczas gdy Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia prowadziły realistyczną politykę ustępstw wobec Niemiec, tak jak dziś prowadzą ją wobec Rosji.

      Dodatkowym psychotycznym rysem obecnej współpracy RP z USA stanowi kłamliwe zarzucanie sojuszniczej Polsce przez prezydenta USA i szefa FBI współodpowiedzialności za holokaust. Ich postępowanie stanowi kontynuację poniżania Polski na arenie międzynarodowej wobec niezgody na wypłatę 65 miliardów dolarów dla amerykańskiej organizacji zwącej się Światowym Kongresem Żydów jako rekompensaty za mienie polskich obywateli wyznania mojżeszowego zagrabionego przez Niemców, i w resztkach przejętego przez PRL.

        Jesteśmy przez sojusznika z Afganistanu i Iraku traktowani gorzej niż sługa, którego pan nie tylko nie zapłacił za służbę, ale jeszcze każe sobie samemu za nią zapłacić.

                                                                                                          Andrzej Dobrowolski

.