14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Spotkanie Rady Parafialnej

  26 czerwca na spotkaniu rady parafialnej parafii Przemienienia Pańskiego rozmawiano o nadchodzącym święcie jubileuszu 600-lecia tejże parafii i bieżących problemach.

   Prawdopodobnie we wrześniu powołany zostanie komitet obchodów jubileuszu.

  Skoordynuje on organizację samych uroczystości (26 lipca lub 6 sierpnia 2018 roku), edycję ilustrowanej książki autorstwa dr Z. Gnata-Wieteski, odsłonięcie figury świętej Anny - patronki Miasta.

  (Michał Garwoliński widzi ten pomnik za kolegiatą, w sąsiedztwie transformatora, z którego można byłoby doprowadzić prąd do jego oświetlenia.  Podobno niektórzy parafianie chcieliby właśnie w tym miejscu, gdzie teraz składowane są resztki kamienne kościelnych schodów zrobić z nich ogródek skalny, na którym osadzonoby krzyż.

  Moim skromnym zdaniem lepszym miejscem dla pomnika jest centralny skwer Miasta goszczący na codzień kwiaciarki - analogicznie do lokalizacji pomników Mickiewicza z Krakowa i Warszawy; a jeśli władze Miasta nie zaakceptowałyby tego pomysłu - teren plebanii).

  Ksiądz proboszcz Ryszard Andruszczak poinformował o przeprowadzonym remoncie schodów w wieży kościelnej; zamówieniu nowych, aluminiowych okien do naszej neobarokowej świątyni; remoncie walącego się płotu cmentarza, który ze względów finansowych zmieniany jest na doraźną wersję z płyt betonowych. W rozmowie pojawił się wątek potrzeby naprawy studni na cmentarzu.

   Przed Światowymi Dniami Młodzieży do gościny w naszej parafii zgłosiło się 102, a nie 450 pielgrzymów, jak planowano. 50 z nich z USA, 45 z Rosji, 7 z Czadu.

                                                                                                                    Andrzej Dobrowolski

 

Święci Zachariasz i Anna z NMP, Muzeum Mares, Barcelona.

http://www.czasgarwolina.pl.

.