14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Dodatkowe ścieżki spinają wsie z Garwolinem

Przy drodze krajowej Siedlce-Wilga, na odcinku od Niecieplina do Garwolina i od Woli Rębkowskiej do garwolińskiej obwodnicy, powstają ścieżki dla pieszych i rowerów separujące ich od ruchu samochodowego. Równolegle podobne inwestycje prowadzi się w wielu sąsiadujących z Miastem miejscowościach gminy wiejskiej Garwolin.

Najważniejsze dla nas jest to, że dzięki nim piesi i rowerzyści będą mogli spokojnie dotrzeć do i od stacji kolejowej "Garwolin", poruszać się między Niecieplinem a Garwolinem (szkoła "Jedynka"!), i od strony wsi Sławiny i Sulbiny do nowego centrum lokalnego Miasta jakie tworzy się na południowym krańcu Garwolina (nowy kościół, szpital, przedszkole). Na połączenie Miasta z tym nowym centrum wybudowanym przy ulicy Lubelskiej trzeba będzie zaczekać.

Rok temu przydrożne odcinki chodnika ulicy Kościuszki prawie połączyły z Miastem restaurację McDonalda pod obwodnicą (brak jeszcze odcinka 100 metrów). Prawdopodobnie w przyszłości zrealizowane będzie takie połączenie z Miętnem.

Jeśli wybudowane odcinki ścieżek zostaną za sobą spięte w sieć przywrócona zostanie możliwość spokojnej komunikacji naszej społeczności miejsko-wiejskiej z lat sprzed gwałtownego upowszechnienia aut.

Realizacja takich prac jak te to właśnie prawdziwe zadanie władz publicznych, bo ich finansowanie, koordynacja, planowanie przekracza możliwości inwestorów prywatnych i komitetów społecznych. Natomiast inwestowanie w sale restauracyjne remiz strażackich i szatnie klubów sportowych mogą przeprowadzać wspólnoty sąsiedzkie i klubowe z dobrowolnych składek.

                                                                                                         Andrzej Dobrowolski

 

Na zdjęciu: pobocze ulicy Księcia Janusza prowadzące do Niecieplina. Usunięto drzewa w pasie terenu pod nową ścieżkę a nowe będą zasadzone na nowym poboczu.

http://www.czasgarwolina.pl.

.