22 stycznia 2022r. Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Nowa szkoła >Sanatorium< w Koszarach

 Istniejąca od sześćdziesięciu lat lecznica neuropsychiatrii dzieci i młodzieży w garwolińskich Koszarach, funkcjonująca w świadomości zbiorowej Miasta jako "Sanatorium", a nosząca dziś nazwę Szpitala Mazowieckiego (spółka z o.o.) w Garwolinie, wzbogaciła się o nowy budynek swej szkoły.

 Władze wojewódzkie wyasygnowały 12 milionów złotych na wybudowanie ładnego budynku, który pomieści szkołę dla wszystkich pacjentów i oddział logopedyczny. Inwestycję zlokalizowano na miejscu starych niskich pawilonów "starej logopedii" i "starego oddziału leczenia zaburzeń zachowania", przez ulicę Kawaleryjską sąsiadujących ze składnicą budowlaną "Amis".

http://www.czasgarwolina.pl Inwestycja stabilizuje sytuację naszej pożytecznej placówki, która kilka lat temu przeszła burzliwy kryzys i widmo likwidacji. Wśród personelu szpitala dominuje pogląd, że sukces jakim jest wybudowanie szkoły i wzmocnienie kondycji całego szpitala jest zasługą operatywności pani prezes Jolanty Zakliki.

 Obszerną relację Justyny Dybcio z uroczystości otwarcia nowego obiektu zamieściła strona Wirtualny Garwolin. (Zdjęcia pochodzą z tej relacji).

 
http://www.czasgarwolina.pl

 

 W tle nowego obiektu widać główny obiekt szpitala przy alei Legionów mieszczący: na II piętrze oddziały: lecznicę całościowych zaburzeń rozwojowych i dzienny oddział dzieci z zespołem Aspergera; oddział leczenia nerwic (I p.); oraz (na parterze) - oddział leczniczy schorzeń neurologicznych.

 Drugi podłużny pokoszarowy obiekt został adoptowany na Krajowy Oddział Psychiatrii Sądowej.

 Pawilon starej szkoły - oddalony od ulicy - zostanie rozebrany. Leżący obok niego pawilon, który w ubiegłej dekadzie pełnił przejściowo funkcję Zakładu Opieki Leczniczej przede wszystkim dla starszych pacjentów bez możliwości opieki domowej, obecnie jest miejscem leczenia narkomanów.

 W miejscu starej stołówki zamkniętej po przejściu szpitala na żywienie cateringowe, czasowo dzierżawionej przez prywatną lecznicę służącą pacjentom tzw. "sztuczną nerką", obecnie znajdą się przestrzenie rehabilitacji.

                                                                                                                  Andrzej Dobrowolski

 

.