27 listopada 2022r. Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Katarzyna Królik przedstawia projekt muezeum
http://www.czasgarwolina.plNasza rodaczka Katarzyna Królik była jedyną studentką architektury Politechniki Warszawskiej, obecną na prezentacji studenckich prac urbanistycznych planów Garwolina. Przedstawiła także swoją koncepcję stworzenia muzeum w garwolińskich Koszarach.http://www.czasgarwolina.plPralnia w Koszarach jest najlepiej zachowanym obiektem predysponowanym do funkcji muzeum. Pierwsza elewacja (północna - od strony boiska) jest w projekcie prawie nie zmieniona, zaś od południa (od strony PKS)dobudowana zostałaby część kawiarniana. Na podwyższonym strychu powstałaby dodatkowa powierzchnia użytkowa 400 m.kw.
http://www.czasgarwolina.plAutorka postuluje dodanie do powierzchni nieruchomości mieszczącej muzeum działki od strony PKS (kolor jasnozielony). Po prawej stronie od niej - gmach sądu. Koszt realizacji obiektu to około 3 miliony złotych - bez pomocy z zewnątrz realizacja tego projektu przez Miasto jest trudna do wyobrażenia.

Więcej o koncepcji muzeum będziemy mogli wkrótce przeczytać na stronie Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 1 PSK redagowanej przez Przemysława Makulca - http://www.1psk.com.pl/stowarzyszenie.htm.
Andrzej Dobrowolski