29 listopada 2021r. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Za tydzień Święta

 Za tydzień chrześcijanie obchodzą najważniejsze w roku święta: triduum paschalne Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty.

 Letni chrześcijanie którzy nie odwiedzają świątyń w rytmie tygodnia powinni przynajmniej teraz wybrać się do nich, by przeżyć z ludźmi i Bogiem misteria aktu Zbawienia. (Spowiedzi w te dni zwykle już nie ma.)

 Tym, którzy z jakichś względów nie mogą wziąć udziału w świętach w swych parafiach polecamy obecność w kościele św. Jacka na ulicy Freta w Warszawie.

 Jeśli spędzacie Państwo Wielkanoc na Warmii polecamy udział w obrzędach triduum w olsztyńskiej katedrze św. Jakuba. Piękne i poruszające!

                                                                                                             Andrzej Dobrowolski

 

http://www.czasgarwolina.pl.

  

Nie wyobrażaj sobie, że rozum twój może wznieść się tak, byś mógł znać Boga. Bo też gdy Bóg boską mocą cię oświeca, nie potrzeba do tego żadnego naturalnego światła. To naturalne światło musi być właśnie całkowicie wygaszone, nim Bóg rozbłyśnie w tobie swoim.

Mistrz Eckhart

 

Coś innego jest dla nas możliwe: uprzytamniając sobie zjawiskowy charakter wszystkiego,  co znamy, zdać sobie sprawę z obecności Zupełnie Innego, przez które wszystko jest i jesteśmy my.

 

Żadne myślenie nie jest w stanie przybliżyć człowieka do rzeczywistości, której wierzący doświadcza w ucieleśnionej obecności Boga. [...] Rzeczywistość jest w świecie kultu i w Kościele. Objawienia i Słowa Bożego nie można otrzymać prywatnie. Rzeczywistość uzyskują one tylko przez Świętość obecną w instytucji.

 

Karl Jaspers

http://www.czasgarwolina.pl.

Jan Bellini: Pieta, Ofiarowanie. (z Internetu)

.