14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Odnowiona droga z Puznowa do Garwolina

 Zanim wybudowano drogę do Siedlec (ulice Staszica i Księcia Janusza I) drogą łączącą nasze Miasto z Puznowem był trakt parysowski (ulice Parysowska i Księżnej Anny Mazowieckiej) wiodący oczywiście do Parysowa przez Żabieniec. Jeszcze dwadzieścia lat temu wielu pieszych i rowerzystów właśnie żwirową drogą "parysowską" zdążało do Garwolina. Ponieważ ostatnio trakt ten podupadł, Puznowiacy nadkładając dwa kilometry jeździli do nas przez skrzyżowanie w okolicy swej granicy z Głoskowem i dalej ruchliwą drogą siedlecką.

 Z inicjatywy władz gminy wiejskiej Garwolin i przy finansowym wsparciu euro-dotacjami, podjęto właśnie prace nad przywróceniem funkcjonalności starej drogi poprzez wybudowanie na niej nowej żwirówki. Ma około 2 400 metrów i prowadzi od Puznowa do linii zabudowy Garwolina, w połowie biegnąc na terenie gminy, a w połowie na terenie Miasta. Do jej skończenia brakuje jeszcze odcinka w Puznowie i drugiego, małego w Mieście.

 Miejmy nadzieję, że ta całkiem wygodna dla małego ruchu droga będzie szanowana przez użytkowników, którzy zostaną zobligowani znakami do dobrego jej traktowania. (Manewr nawracania wykonywany na niej w przeszłości przez wielkie pojazdy bywał dla niej niszczący).

 Wszystkim, którzy przysłużyli się do tej inwestycji - dziękujemy.

                                                                                                                 miejscowy rowerzysta

.http://www.czasgarwolina.pl

.