4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Znów o odpowiedzialności za holokaust

Co robi armia zwycięzców po zdobyciu obcego państwa? Przejmuje akta tajnej policji - w tym dokumentację donosicieli.

Przy ich przeglądzie okazuje się, że Jan Abacki 3 lata przed wojną został przyłapany na kradzieży 1000 złotych, ale postępowanie karne umorzono, bo Abacki został donosicielem w swojej wsi, i wydał potem szajkę złodziei złożoną z jego sąsiadów.

Abacki zostaje wezwany na komendę, oficer zdobywców mówi mu: masz z nami współpracować, bo inaczej wydamy cię, i twoi sąsiedzi rozszarpią cię na strzępy. Jutro masz stawić się na 9.00.

Następnego dnia Abacki przychodzi na komendę i spotyka także Babackiego, Cabackiego, Dabackiego, niewątpliwie będących w sytuacji analogicznej do niego. Wychodzi do nich wrogi oficer, wręcza karabiny, i każe eskortować grupę Żydów do pobliskiej stodoły, a w tym czasie robi im zdjęcia. Żydów zamkniętych w stodole podpala się, a tych którzy wyrywają się na zewnątrz wrogi pluton dobija. Wrogi oficer zdjęcia z przejścia na miejsce zbrodni kieruje do wydziału dezinformacji, by w razie jej odkrycia, istniały materiały "obciążające" podbity naród.

Dlatego że tak jest, prawo międzynarodowe mądrze stanowi, że całkowitą odpowiedzialność za sytuację na terenach okupowanych ponosi okupant.

Za to, że zdjęto hamulce moralne z Jana Fabackiego, i stał się szmalcownikiem, którym przed wojną i po wojnie nie był, odpowiedzialność ponosi okupant.

Za to, że w świecie pogardy w którym człowiek znaczy mniej niż pies zdeprawowano Kaina Goldberga a ten zdradził Abla Szwarca, bo chciał jego narzeczonej, odpowiada okupant.

Nie powtarzajcie, że "niektórzy Polacy uczestniczyli w holokauście, i to obciąża cały naród polityczny jakim jest Polska", bo do niemieckiego dzieła ich włączono jako aktorów, nawet gdy oni sami o tym nie wiedzieli.

Rozumiecie dzieciaki?

                                                                                                             Andrzej Dobrowolski

Dlaczego telewizje nie pokazują mapy 1939-45? Dla wzrokowców to podstawa!

http://www.czasgarwolina.pl.

.