4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Telewizja Grajdol.pl - inicjatywa Z. Winiarka
Życie Siedleckie z 15 maja zamieściło ciekawy wywiad Łukasza Koryckiego z harcmistrzem ZHP Zbigniewem Winiarkiem – pod tytułem „Grajdol.tv – telewizja nas wszystkich”.

Zbigniew Winiarek opowiada w nim o tworzonej przez siebie lokalnej telewizji internetowej, pomyślanej jako medium społeczności powiatowej. Wiele miejsca poświęca technicznym możliwościom nowinki jaką jest filmowy przekaz internetowy: umożliwia on bezpośrednią transmisję ważnych wydarzeń, prezentowanie nagranych filmów i filmików, sięga nie tylko każdego komputera, ale i każdego lepszego telefonu komórkowego.

Zakończenie wywiadu opowiada o filozofii otwartego redagowania Grajdol.tv.

„Łukasz Korycki: - Czy uważa pan, że pański pomysł chwyci? Czy internauci będą zainteresowani odwiedzeniem strony www.grajdol.tv?

Zbigniew Winiarek: - Szczerze mówiąc, nie będę się zamartwiał jeśli projekt się nie powiedzie. (…) „Chceta, to bierzta.” (…) Osobiście jestem przekonany o potrzebie istnienia takiego społecznego sposobu komunikowania się i wierzę w młodych ludzi oraz starszych, tych „rozgarniętych” i którym nie jest obcy internet. (…) Choć jestem instruktorem harcerskim (…) nie zamierzam w jakikolwiek sposób silić się z założenia na jakiś dydaktyzm etc. - oferuję tylko wędkę, a ryby każdy może łowić.

Myślę, że już wkrótce pod adresem www.grajdol.pl mieszkańcy ziemi garwolińskiej będą mieć prawdziwie swoją telewizję, bo nie będzie jej tworzyć żadna władza czy firma, ale właśnie tylko my, a to ludzie lubią. Zapraszam więc, prosząc o kontakt e-mail: zbigniew@winiarek.com.”

Ciekawe! Ja już zgłosiłem chęć występowania w tej telewizji.
Andrzej Dobrowolski