29 listopada 2021r. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Miejskie różności
Kolektory  2008.

Garwolińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zleciło w roku 2008 budowę nowych rur ściekowych, czyli kolektorów, prowadzących ścieki do miejskiej oczyszczalni.

Zostały one wybudowane w ulicy Rataja, a więc ulicy przylegającej do Szkoły Podstawowej nr 2 w Koszarach, na nowych ulicach leżących na południe od drogi wylotowej na Siedlce czyli ul. Księcia Janusza,  Konarskiego, Kołłątaja i Bocznej  oraz w ulicach Marmurowej i Granitowej leżących przy cmentarzu wojennym. To wstęp do możliwości asfaltowania tych ulic.

Place zabaw

Zgodnie z naszymi przedwyborczymi obietnicami w ubiegłym roku za kwotę 228 200 zł zostały ogrodzone, oświetlone i wyposażone w zabawki place zabaw na terenie miasta. W roku 2009 w budżecie miasta zabezpieczyliśmy kwotę 180 tys. zł na zakup wyposażenia dla placów zabaw: na osiedlu Koszary, na osiedlu Kościuszki i Romanówka, na terenach rekreacyjnych Zarzecza, na osiedlu Jagodzińska, na osiedlu Żwirki i Wigury, przy ulicy Andresa i na osiedlu Stacyjna.

Nowe imiona ulic.

Trakt Lwowski – to nazwa obwodnicy Garwolina. Nazwa nawiązuje do przedwojennej funkcji drogi łączącej Warszawę i Lwów, drogi przebiegającej przez Garwolin.

Kawaleryjska – to nazwa ulicy w Koszarach, leżącej między szpitalem dziecięcym a Amisem. Nazwa związana jest z historią Koszar, w których kwaterowała kawaleria rosyjska i polska.

Zamojska – to ulica przy nowym Tesco. Nazwa przypomina, że to zamojska firma wznosiła domy Spółdzielni Mieszkaniowo Budowlanej.

Lazurowa – to nazwa ulicy na Budzeniu.

Mieczników – to ulica łącząca Budzeń i Niecieplin. Nazwa przypomina garwoliński średniowieczny cech rzemieślników wytwarzających miecze.

Adama Mickiewicza – to ulica w obszarze między Koszarami a Działkami. Nazwa nawiązuje do imion ulic na Działkach przypominających poetów i pisarzy.

Bezprowizyjny bankomat.

Z satysfakcją informuję Państwa, że w Garwolinie przy ul. Kościuszki 36 został uruchomiony pierwszy bankomat sieci Euronet. Jest dostępny 24 godziny na dobę.

Moje starania, by bankomat obsługujący bezprowizyjnie konta bankowo-internetowe zaistniał w naszym mieście zakończyły się sukcesem.

Dodam jeszcze, że staram się przekonać pewien bank by zainstalował bankomat na osiedlu Stacyjna.

http://www.czasgarwolina.pl
Krzysztof Mianowski