14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Drobiazgi z Dni Otwartych w KLO

 Dyrektorka Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie poinformowała, że szkoła może przy tegorocznej rekrutacji bez trudności organizacyjnych przyjąć maksimum 3 klasy po 28 osób do klasy "dziewiątej" czteroletniego cyklu, i  3 klasy po 28 osób do klasy "dziesiątej" trzyletniego cyklu.

 Program nauki historii i języka polskiego (historia literatury) w czteroletnim liceum ustawiony jest chronologicznie od starożytności do współczesności, tak jak było to przed powołaniem gimnazjów. Programy tych przedmiotów będą współbrzmieć. Dobrze!

 Program matematyki w czteroletnim liceum jest trudniejszy niż dotychczas, i - zdaniem ekspertów - liczba niezdanych matur z matematyki może wzrosnąć z jednej szóstej do jednej trzeciej zdających.

 Podniesienie wymagań cieszy. ale należałoby skierować je przede wszystkim na przedmioty kultury (religia, filozofia, historia literatury, historia, wiedza o cywilizacji) które kształcą świadomych ludzi, a nie "inżynierskie" matematykę i biologię potrzebne do użytecznych zawodów. "Przechylenie inżynierskie" przy współistnieniu kar za produktywność w postaci wysokich podatków dla zakompleksionych w polskości i katolickości swej inżynierów daje efekt kształcenia kadr techników i biotechników (lekarze) wypychanych z Polski do Niemiec i Wielkiej Brytanii.

                                                                                                              Andrzej Dobrowolski

.