22 stycznia 2022r. Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Potop. Nowa inscenizacja.

 W 1655 roku Polskę zalał i zniszczył najazd szwedzki, a i nasz Garwolin został podczas tego "potopu" spalony. Kto sfinansował wyprawę? Wielcy finansiści (tacy jak Fukier), którzy na rabunku dóbr zamożnej Polski zarobili najwięcej, i dla których to był opłacalny interes. (Podczas rabunku Rzymu w 1529 roku żołnierze protestanccy zanosili łupy wprost do rzymskich przedstawicielstw banku, który sfinansował napaść na papieską stolicę!) A zysk polityczny Szwecji polegał na skutecznym zniszczeniu konkurenta politycznego działającego nad Bałtykiem. Trzecią stroną zyskującą na zniszczeniu katolickiej Polski byli, obecni zawsze, obsesyjni wrogowie Chrystusa.

 Właśnie po to przedtem politycznie wsparto herezje i narzucono je całym narodom, by zdjąć z ludzi hamulce przed rabunkiem Kościoła, obcych dóbr, i całkowicie - również duchowo - podporządkować ich rozkazom władzy książąt i królów. (Na zdjęciu poniżej - odsłonięty podczas suszy zatopiony w Warszawie ładunek szwedzkiej barki, w której w 1655 spławiano łup do Gdańska).

http://www.czasgarwolina.pl
 
http://www.czasgarwolina.pl W naszych czasach wylał się na Polskę potop herezji LGBT. W wielkich miastach przeszły duże manifestacje. Z roku na rok zyskują one na sile, wielu młodych półinteligentów - niekoniecznie opłaconych po 400 zł - ulega herezji kontrkultury. Wielodziesięciotysięczne masy ludzi poddają się przeczeniu najprostszej prawdy biologicznej: tej, że kobieta i mężczyzna są kompletem. I że szczęściem jest mieć własne dziecko, w którym rozpoznajemy rysy przodków, ich wrodzone gesty i upodobania. I że temu służy kulturowy wzorzec świętej rodziny - zapleciony od tysiącleci z naturą - budujący w świadomości ludzkiej dobry drogowskaz. Jednak propaganda państwowa nie jest odrzucana jako parszywa nikczemność. Dlaczego?

 

Z "Nieobjętej Ziemi"

"Jeżeli, jako konsekwentni ateiści, zastąpimy Boga (pojętego jako świadomość i wola przewyższające ludzką świadomość i wolę) przez Społeczeństwo (Państwo) i Historię, musimy powiedzieć, że cokolwiek znajduje się poza zasięgiem społecznej i historycznej weryfikacji, zostaje na zawsze odsunięte w dziedzinę [prywatnej] opinii (doxa)". Tyle wielki propagator Hegla we Francji, Alexandre Kojeve (Kożewnikow). I w tym jednym zdaniu zawiera się przepowiednia epoki, kiedy człowiek, pozbawiony pojęcia prawdy, popadnie w całkowitą zależność od Państwa."

Czesław Miłosz

  

 Cykl cywilizacyjny kończy się, jak bywało to wiele razy, ale teraz jest zaciekle świadomie dobijany przez wrogów cywilizacji. Kiedy ludzie zwątpią w Boga Stworzyciela, a więc i w świętość relacji kobiety i mężczyzny, łatwo będzie przekonać ich także co do "konieczności" dobijania nieproduktywnych już osiemdziesięcioletnich starców, dla których system emerytalny nie jest w stanie zapewnić utrzymania. A więc mają w tym cel wielkie centra finansowe świata oparte na przymusie ubezpieczeń, one chcą robotników i robotnic, producentów i konsumentów, a nie "trutniów" na emeryturze. Rządy zaś muszą tolerować dążenia centrów finansowych, bo same korzystają z ich wsparcia.

http://www.czasgarwolina.pl Babylon

Kiedy po latach wróciłem do Babylonu zmieniło się wszystko
dziewczęta które kochałem numery linii metra
czekałem przy telefonie syreny uparcie milczały

więc konsolacja sztuką -– Petrus Christus portret młodej damy
był coraz bardziej płaski złożył skrzydła do snu
światła zagłady i miasta zbliżały się do siebie

festiwal Apokalipsy pochodnie samozwańcza Sybilla
rozgrzeszała pijane tłumy wyznawców obfitości
zdeptane ciało Boga wleczono w triumfie i w pyle

tak spełnia się finimondo zastawione stoły etruskie
w koszulach splamionych winem nieświadomi losu świętują
barbarzyńcy przychodzą na koniec aby przeciąć aortę

nie życzyłem tobie miasto śmierci w każdym razie nie takiej
bo z tobą zejdą pod ziemię słodkie owoce wolności
i wszystko trzeba zaczynać od gorzkiej wiedzy od trawy

 

Zbigniew Herbert

 

 Pochody ludzi ze sztandarami na ulicach przypominają kolumny wojsk ze sztandarami zmierzające na pole bitwy. Od czasu skręcenia bomby atomowej nie wybuchają klasyczne wojny, bo grozi to powszechną zagładą. Liczebność narodów konkurencyjnych zmniejsza się nie poprzez bombardowania, ale propagowanie na terenie wroga antykoncepcji, aborcji na życzenie, "emancypację" kobiet, atomizację społeczną, spodatkowanie rodzin do poziomu niemożności utrzymania kolejnych dzieci. (Zamiast jednej bomby atomowej - sto tysięcy aborcji, i efekt jest ten sam - zmniejszenie liczebności przeciwnika.) Przeciwko pochodom LGBT wychodzą pochody obrońców Rodziny. Polem bitwy jest zbiorowa wyobraźnia.

 

Termopile

 

Chwała tym, którzy wyznaczyli sobie

w życiu swym Termopile, i ich bronią.

Od obowiązku nie odstępują nigdy.

we wszystkich czynach sprawiedliwi i niezłomni,

ale nieobcy też litości i współczuciu.

Jeśli bogaci - hojni; jeśli biedni -

także hojni na swoją ubogą miarę

i zawsze pomagają innym tak, jak mogą.

Zawsze mówią prawdę, ale

bez nienawiści do tych, którzy kłamią.

I jeszcze większej pochwały są godni,

jeżeli przewidują (a wielu to przewiduje),

że w końcu musi pojawić się Efialtes

i że Medowie, pomimo wszystko, przejdą.

 

Konstandinos Kawafis


http://www.czasgarwolina.pl

 

 Na szczęście rzeczywistość istnieje niezależnie od woli socjomacherów, fanatyków anty-chrześcijaństwa i ogłupionych tłumów społeczeństwa przemysłowego. Ślady reakcji anty-sofistycznej są w miejscach poza zasięgiem władzy, np. w przeszłości. Rewolucjoniści skazani są na klęskę swej sprawy.

 

Niedokończony wiersz Walta Whitmana

 

Jestem poetą rzeczywistości.

Twierdzę, że ziemia nie jest echem

Ani człowiek widmem.

Ale że wszystkie widziane rzeczy są prawdziwe.

Świadectwo i białe świtanie rzeczy są prawdziwe.

Rozciąłem ziemię i twardy węgiel, i skały, i lite łożysko morza,

Zeszedłem tam, żeby badać długo,

I przynoszę stamtąd sprawozdanie,

Dowodzę, że wszystko tam pozytywne i gęste,

I że jest takie, jak wydaje się dziecku.

 

tłumaczył Czesław Miłosz

 

 

  Intelektualiści nowoczesności szydzą z konserwatystów, że są żałosnymi sakralnikami, że chcą bezpowrotnie utraconego świata nietykalnych świętości. Nie tylko my! Ludzie innych epok - bynajmniej nie dewoci - również tęsknili za świętymi władcami swych światów, noszącymi magiczne imiona i nazwiska.

 

Teofilos Paleolog

 

To ostatni rok. Ostatni

greckich cesarzy rok. I, niestety,

jak smutno wszyscy wokół władcy rozmawiają.

W rozpaczy tej, w tym bólu

Jego wysokość Teofilos Paleolog

powiada: "Wolałbym umrzeć niźli żyć."

 

Ach Teofilu Paleologu,

ileż udręki naszego narodu, ileż wyczerpania

(znużenia niesprawiedliwością i prześladowaniami)

zawarły te tragiczne cztery twoje słowa.

 

Konstandinos Kawafis

 

 Prezydenci, premierzy, ambasadorowie państw żydowsko-protestanckich, zamiast powstrzymać się od ingerencji w wewnętrzne sprawy goszczących ich państw zgodnie z obyczajami i prawem, wspierają jawnie anty-kulturowe postulaty i demonstracje LGBT. Ambasadorowie USA, Wielkiej Brytanii, Danii i Izraela nie mają nic innego do roboty, tylko pouczać Polaków co jest dobre? Ich kunszt dyplomatyczny zszedł do poziomu pewnej małpy.

 

Ucząc małpę pisać

 

Nie było bardzo trudno

Nauczyć małpę pisania wierszy.

Najpierw przytroczyli ją do krzesła,

Następnie owinęli jej łapę, w którą wetknęli ołówek

(papier do stołu był przymocowany).

A wtedy doktór Modraczek pochylił się nad nią

i szepnął jej do ucha:

"Siedząc tutaj wygląda pani jak bóstwo,

a może by nam pani coś napisała?"

 

James Tate

(tłum. Cz. Miłosz)

.http://www.czasgarwolina.pl

Panowie geje! Pal licho te 300 mld dolarów, o których rabunek zabiegają zamorskie cwaniaki budując swe stronnictwo z "wykluczonych", ale jak można robić coś wspólnego z taką brzydką babą? Gdzie Wasz smak i honor? No, gdzie?

Andrzej Dobrowolski