14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Avon w Garwolinie - silniejszy - najważniejsza gospodarcza wiadomość roku!
  - garwoliński Avon głębiej zapuszcza korzenie w naszym mieście.

http://www.czasgarwolina.plPo likwidacji zakładu produkcji kosmetyków Avonu w Niemczech, ciężar jego obowiązków przejmie przede wszystkim fabryka w Garwolinie. W ciągu dwóch lat 2009-2010 suma nakładów na nowe linie produkcyjne sięgnie tu grubo ponad 60 milionów dolarów. Poziom technologii przemysłowej podniesie się. Oznacza to, że perspektywy istnienia Avonu w Garwolinie, i utrzymania przezeń wysokiego poziomu produkcji wzmacniają się. Avon zapuszcza u nas głębiej korzenie. Jego cennym majątkiem będą nie tylko pełne inteligentnych robotów maszyny, ale i wyedukowany personel, niełatwy do zastąpienia gdzie indziej w świecie.Ciekawostka dla Pań – w Garwolinie zainstalowany zostanie park maszynowy produkcji szminek. Ich wytwarzanie jest jedną z trudniejszych sztuk przemysłu kosmetycznego.

http://www.czasgarwolina.plCiekawostka dla Panów -nowy magazyn pracujący dla Avonu po rębkowskiej stronie obwodnicy daje Miastu 450 tys. zł podatku od nieruchomości rocznie. A że powierzchnie Avonu będą być może rozbudowywane, to Miastu będzie przybywać ...A teraz poważnie. 15 listopada dyrektor Jerzy Glinkowski, Magdalena Anczewska i Włodzimierz Ode gościli w Avonie garwolińskich: starostę i wicestarostę; burmistrza i wiceburmistrza Garwolina i mnie. Z wielką przyjemnością zapoznaliśmy się z życiem fabryki i planami na przyszłość firmy. Wkrótce zdolność jej produkcji (11 milionów sztuk kosmetyków tygodniowo) wzrośnie o 50%. Zatrudnienie na poziomie 2200 osób w fabryce i 600 osób w firmie kooperującej ulegnie minimalnemu zmniejszeniu. Fabryka daje świetne produkty - niegdyś luksusowe, dziś dzięki skali produkcji i sprzedaży - dostępne dla zwykłych ludzi. Garwolinianie mogą mieć satysfakcję, że kupując produkty wysokiej jakości spoza naszych stron, mogą ich producentom zaoferować równie dobre jakościowo garwolińskie produkty. Nie jesteśmy na utrzymaniu innych.

http://www.czasgarwolina.plMagdalena Anczewska, dyrektor Jerzy Glinkowski, Andrzej Dobrowolski.http://www.czasgarwolina.plWłodarze powiatu, panowie Woźniak i Chciałowski, zaprosili Avon i jego kooperantów do inwestowania w strefie aktywności gospodarczej, ot, po drugiej - północnej stronie ulicy Stacyjnej. Pierwsze działki (10 ha) wystawione będą w niej na przetarg w lipcu 2010. Jeśli strefa spełni oczekiwania, pracownicy przemysłu otrzymają szerszą życiową możliwość wyboru pracy.
Dziękujemy Avonowi za najlepszą gospodarczą wiadomość roku!
Andrzej Dobrowolski