29 listopada 2021r. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
>>Slalom-gigant<< uproszczony

 GDDKiA poinformowała, że od przed-wigilijnego poniedziałku oddana do użytku zostanie dwupasmowa droga na odcinku Garwolin - Kołbiel, natomiast na odcinku Kołbiel - Góraszka - jednopasmowa droga betonowa, która z wyjątkiem trzech małych odcinków na starej drodze, umożliwi spokojną, bezpieczniejszą jazdę do stolicy.

"Slalom - gigant" na odcinku Kołbiel - Warszawa zostanie uproszczony, samochody ominą obwodnicami Wiązowną, Ostrowik, Kołbiel.

Jednocześnie GDKKiA informuje, że finansowanie tej inwestycji zostało wsparte przez Unię Europejską.

 Oceniając tę informację pamiętajmy, że Polska płaci dużą składkę do kasy UE (z której pochodzi - powiedzmy 3/4 dotacji UE), unijne ograniczenia prawne zawyżają koszty robót przynajmniej dwukrotnie, a złośliwe kontrkulturowe unijne normy "nowoczesności" (np. walka z wolnością gospodarczą, rodziną, dumą narodową) przyjmowane są u nas w pakiecie z dotacjami jako poniżająca nas gospodarczo i demograficznie powinność. Nie powinniśmy patrzeć na "dary" UE jak na dobroduszny dar.

 Bilans naszej koegzystencji jest niekorzystny dla rozwoju Polski. I właśnie dlatego wciągnięto Polskę do UE - aby nie doganiała Niemiec i Francji!

 Ta droga jest dziełem Polaków!

                                                                                                        Andrzej Dobrowolski

http://www.czasgarwolina.pl.

.