14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Głupki w Oxfordzie

 Portal College Fix poinformował, że Uniwersytet Oxford wycofał z programów studiów "Iliadę i Odyseję" Homera i "Eneidę" Wergiliusza, ponieważ "zbyt mało eksponują rolę kobiet w społeczeństwie". Kolejnymi dziełami klasycznymi jakie przeznaczone są do eliminacji są dzieła dramatyczne Ajschylosa i historyczne Tukidydesa i Tacyta, które również przekazują wizję świata sprzeczną z teoriami lewicowymi, introdukowanymi w Europie Zachodniej po podboju przez amerykańską demokrację liberalną rządzoną przez znanych bankierów.

 Eliminacja tych książek pokazuje kilka ważnych rzeczy.

 Po pierwsze - źródła kultury Zachodu są czyste; gdyby tak nie było, Biblia i dzieła klasyków byłyby tolerowane jako niegroźne muzealne pamiątki. Ich istnienie ukazuje podstawę cywilizacji i kultury Zachodu i dlatego razi "Żydów, masonów i cyklistów".  A więc "W górę serca!"

 Upadek Zachodu w Europie nie jest samoistnym przekwitaniem, lecz przeciwnie, jest to proces świadomie organizowany. W XX wieku i w Azji i Afryce komuny klanowe i poligamiczne zwyciężyła najważniejsza zachodnia zasada cywilizacyjna - rodzina monogamiczna, a z nią własność prywatna i prawo rzymskie, ogólna zasada poszanowania personalnej wolności i odpowiedzialności osób wyzwolonych z komun rodzinnych, nauki przyrodnicze oparte na greckiej filozofii klasycznej. Chiny prześcignęły USA, bo są dziś bardziej zachodnie od niszczonego wstydem za swą zachodniość Zachodu. Zasady Zachodu tryumfują!

 Po drugie - kto emigruje do Wielkiej Brytanii będzie żył wśród głupców. Kto jedzie tam na studia zostanie ogłupiony i to na kredyt, który będzie spłacał do końca życia.

 Po trzecie - książki eliminowane w Oxfordzie są szczególnie wartościowe. Tymczasem polecamy "Obronę Sokratesa" Platona i "Logikę" Arystotelesa z garwolińskiej biblioteki.

                                                                                                             Andrzej Dobrowolski

 

Zamiast ilustracji

Finał Powiększenia Michała Anioła Antonioniego - link

Przywiezieni na amerykańskim gaziku wojskowym młodzieniaszkowie zamieniają życie społeczne w puste błazeństwo konwencji międzyludzkiej.

.