21 października 2021r. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Błąd pana Leszka Milera

 Były premier Leszek Miller z SLD pozytywnie ocenił wpływ pobytu w Wielkiej Brytanii panny Kingi Dudy, która zapewne pod wpływem brytyjskiego otoczenia wypowiedziała się publicznie na rzecz tolerancji dla ludzi różnych opcji seksualnych (?manifestowanych publicznie?) i uznał, że w Wielkiej Brytanii można nauczyć się dobrych rzeczy.

 Traktowanie Wielkiej Brytanii i innych bogatych (jeszcze) państw zachodnioeuropejskich jako wzorca dla Polaków to błąd.

 Bogactwo Wielkiej Brytanii to nie bogactwo społeczności pracowitej, przedsiębiorczej, cnotliwej ale bogactwo utracjuszy, którzy dlatego mają dużo pieniędzy, że odziedziczyli je i wydają je bezmyślnie, zamiast reinwestować pracowicie i skrzętnie. Dlatego degeneruje się i pustoszeje i powstało w niej miejsce dla jakichś tam Polaków.

 Tolerancja Brytyjczyków nie jest tolerancją Sokratesa i świętego Pawła, którzy byli pewni prawdy a ludzi o odmiennych poglądach słuchali z zaciekawieniem i uwagą by ich poznać, ale jest tolerancją nihilistów, którzy tolerują w swym otoczeniu wszystko, co nie zakłóca im ich własnej rozpusty, ćpania i zabawy.

 Królowa brytyjska podczas jubileuszu świętowała go spektakularnie z artystami homoseksualistami, a nie żołnierzami i wdowami po żołnierzach poszkodowanymi na wojnie. Jej królowanie wieńczy hierarchię nieładu, a nie ładu.

 Jan Chrzciciel Vico zauważył w roku 1720, że cywilizacje są cykliczne i przechodzą przez fazy bogów, herosów, ludzi i zwierząt. Rozruchy BLM pokazują zwierzęce przypadłości w zachowaniach ludzi i świadczą o ostatniej, końcowej fazie cyklu Zachodu.

 Dekadencka Wielka Brytania jest sojusznikiem państwa polskiego, ale to nie znaczy, że ma być wzorcem kulturowym. Wzorcem powinny być dla nas Korea Południowa, Singapur, Tajwan, Wietnam, gdzie ludzie są pracowici, zdyscyplinowani wewnętrznie, szanują własność, nie tolerują lenistwa; gdzie mężczyźni chcą służyć w armii a kobiety chcą mieć dzieci.

 Arabia Saudyjska, Turcja, Izrael są sojusznikami Wielkiej Brytanii zachowując religijność, kulturę, królestwo. Tak też można.

                                                                                                             Andrzej Dobrowolski

.