14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Wybory uzupełniające wygrał Krzysztof Mazurek

Krzysztof Mazurek - 183 głosy, Piotr Ekiert - 158 głosów, Dariusz Winiarek - 57 głosów, Dariusz Kowal - 27 głosów. Tyle uzyskali kandydaci w wyborach uzupełniających do Rady Miasta z okręgu lewobrzeżnego Garwolina - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie.

Frekwencja wyniosła 14,7%.

                                                           Komentarz dla www.egarwolin.pl

To, że wybory w Koszarach, Zawadach i na Działkach wygrał Krzysztof Mazurek (popierany przez SdG), dowodzi, że wyborcy pozytywnie ocenili sposób rozwiązania problemu Mirosława Piętki z SdG, który – przypomnę – zrobił głupstwo, siadając „po piwie” za kierownicą auta.

Sam Mirosław Piętka, Stowarzyszenie dla Garwolina, i cała Rada Miasta - a więc wszyscy zainteresowani - uznali, że radny skazany za to winien - zgodnie z prawem - przestać być radnym.

Zaoszczędziliśmy sobie spektaklu udawania, że nic się nie stało, i wykorzystywania procedury prawnej do przeczekania do terminowych wyborów bez konsekwencji za niefrasobliwość.

Wygrana Krzysztofa Mazurka – jako ludzki gest wyborców - była najlepszym prezentem pod choinkę dla Mirka Piętki.

Po wtóre – lewobrzeżny Garwolin zagłosował za harmonijnym rozwojem Miasta – to znaczy taką strategią rozwoju, która równolegle prowadzi kwestie budowy bazy szkolnej, ulic, parkingów, rond, skrzyżowań, basenu. 


29 grudnia pan Mazurek złożył ślubowanie i wziął czynny udział w sesji Rady Miasta.

Andrzej Dobrowolski