29 listopada 2021r. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
M.R. - Jeszcze słów kilka o akwaparku

           Po porażce Garwolina w pozyskaniu 50-85% dotacji na budowę  miejskiego Aquaparku, miasto stanęło wobec konieczności określenia dalszego postępowania w zabiegach o jego wybudowanie.

          Droga pozyskania tej dotacji z RPO do roku 2013 jest zamknięta, a późniejsza - niewiadoma.

          Pozostaje teoretyczna możliwość pozyskania maksymalnie 33% dotacji z Ministerstwa Sportu.

          Dla przypomnienia dodam, że kiedy nasze miasto przystępowało do budowy hali sportowej przy Zespole Szkół Nr 1, Pan Burmistrz Mikulski liczył na taką właśnie dotację, ale niestety otrzymaliśmy znacznie mniejszą. Skutkiem tego  ekipa Jędrzejczak – Wielgosz kończyła budowę hali za miejskie środki finansowe kosztem innych inwestycji miejskich. Nie jest więc zgodne ze zdrowym rozsądkiem optymistyczne założenie, że dostaniemy 33% dotacji, a nawet, że dostaniemy ją w ogóle – zwłaszcza teraz w czasach kryzysu.

          Pozostaje więc droga powrotu do koncepcji zalecanej przez wrocławskich ekspertów tworzących 7 lat temu Strategię Rozwoju Garwolina. Koncepcji niestety, ale zlekceważonej przez Pana Burmistrza Mikulskiego – czyli do budowy basenu w porozumieniu z Powiatem, albo … no, właśnie, albo co?

          Burmistrz Tadeusz Mikulski projektując budżet miejski na rok 2010 nie zapisał w nim całości sum potrzebnych do budowy Aquaparku, to znaczy nie zaplanował rozpoczęcia jego budowy w tym roku.

          Zapytany na posiedzeniu miejskiej komisji budżetu i rozwoju gospodarczego o dalsze  plany dotyczące budowy aquaparku uchylił się od odpowiedzi, stwierdzając tylko, że przygotowuje protest wobec decyzji RPO, zaś sprawa dalszych losów budowy to temat na specjalne posiedzenie komisji.

          Coraz bardziej oczywistym dla mnie staje się fakt, że Pan Burmistrz po prostu być może nie chce przyznać, że nie ma pomysłu na realizację inwestycji miejskiej, co do której rozniecił wielkie oczekiwania społeczne.

          Czekamy więc na określenie się burmistrza w tej sprawie.

          Natomiast ja, w imieniu Stowarzyszenia dla Garwolina deklaruję, że poprzemy wpisanie do budżetu całości sum potrzebnych do  rozpoczęcia budowy choćby za miesiąc, jeśli Pan Burmistrz zaproponuje całościowy plan finansowy przedsięwzięcia. Plan poparty konkretnymi zobowiązaniami finansowymi instytucji, które zechcą współfinansować razem z miastem tę inwestycję.

Michał Rękawek