16 października 2021r. Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Prośba o pomoc - 1% podatku dla Radka Frelika

22 września 2009 roku, 25-letni Radek Frelik mieszkaniec Górzna, uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Radek uczestniczył w pracach drogowych na trasie katowickiej, gdy w zespół ludzi malujących pasy zmiany organizacji ruchu wjechał rozpędzony dwunastotonowy samochód dostawczy z naczepą. W wyniku tego zdarzenia Radek doznał licznych obrażeń, a w szczególności urazów  kończyn dolnych, w tym bardzo poważnych otwartych złamań kości. Jego stan tuż po wypadku był bardzo ciężki, duży ubytek krwi sprawił, że w pierwszej dobie po wypadku podano mu ponad sześć litrów krwi. 

           Ze względu na rozległe zmiażdżenia mięśni łydek konieczna była amputacja lewej nogi poniżej kolana. Wciąż trwa gojenie ran powypadkowych. Radek do chwili obecnej przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł już cztery poważne zabiegi operacyjne, a w najbliższym czasie planowane są kolejne. Konieczne jest dodatkowe spojenie kości i przeszczepy płata skórnego w licznych miejscach ubytku.

            Korzystając z przychylności Zarządu Fundacji na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „Zielony Liść” w Toruniu, ul. Ducha Św. 5/4; 87-100 Toruń, NIP 956-20-59-061, REGON 871567169, która ma statut OPP zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w gromadzeniu środków, które pozwolą pokryć koszty leczenia i rehabilitacji, a tym samym przyspieszą powrót Radka do zdrowia.

            Osoby, które chciałyby pomóc przekazując 1% podatku na leczenie, rehabilitację oraz zakup protezy dla Radosława Frelika, wypełniając roczne zeznanie podatkowe PIT powinny wpisać w odpowiednich rubrykach:

Nazwa OPP:  Fundacja na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym "Zielony Liść" w Toruniu

Numer KRS: 0000052038

Informacje uzupełniające: „na leczenie i rehabilitację Radosława Frelika”

Fundacja  „Zielony Liść” wyraziła zgodę na przekazywanie na konto bankowe Fundacji nr:   
20 1090 1506 0000 0001 0758 0287 środków na finansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji  Radka w związku z zaistniałym  wypadkiem komunikacyjnym z dnia 22 września 2009.
www.fundacjazielonylisc.org

                           Fundacja zastrzegła sobie że,  wszelkie wpłaty celowe muszą być opatrzone dopiskiem:

                                       ” na leczenie i rehabilitację Radosława Frelika”.

 

Za wszelką pomoc, wsparcie oraz okazane współczucie

z całego serca dziękuje Rodzina Radka

  tel., 0 505-548-335; kalaskajustyna@op.pl

Justyna Kałaska