4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Michał Rękawek kandydatem na burmistrza.

W niedzielę 26 kwietnia walne zebranie Stowarzyszenia dla Garwolina wyznaczyło Michała Rękawka na kandydata SdG w wyborach na burmistrza Garwolina w tym roku.

Czytelnicy Czasu Garwolina znają Michała Rękawka jako autora naszej strony. Jego teksty opowiadają o sprawach miejskich w aspektach prawnych i księgowych, a także o pasjonujących go tematach historycznych. Zaznaczyłem właśnie jego teksty inicjałami M.R. – możecie je Państwo przejrzeć w zakładce Starsze Teksty.


Na zdjęciu - Michał Rękawek w biurze obsługi miejskiej rady.

Możność sprawowania urzędu burmistrza dla 38-letniego Michała Rękawka – rodowitego Garwolaka, rodzinnie i emocjonalnie związanego z grodem nad Wilgą – byłaby życiowym spełnieniem zawodowym. Jego atutem jest wykształcenie prawnicze (UMCS w Lublinie) i doświadczenie pracy w dużym zakładzie pracy (dział celny i transportu międzynarodowego przy Avonie). Widać u niego doświadczenie aktywnego i dobrze zorientowanego w sprawach bieżących przewodniczącego miejskiej rady i wolę zmiany stylu sprawowania rządów w Garwolinie.

W roku 2009 prowadził z Moniką Gajewską konkurs Miss Polonia Ziemi Garwolińskiej.

Ja sam jestem przekonany, że każdy kto poznał Michała, jego opanowanie, spokój i kompetencję, weźmie pod uwagę powierzenie w jego ręce spraw miejskich. Zanim – po ewentualnym wyborze – wejdzie na dobre w rolę burmistrza będzie miał 40 lat – jak w sam raz by połączyć doświadczenie i młodość.


Kandydat SdG z żoną i ojcem w ogrodzie przy swoim domu na Zarzeczu.


Andrzej Dobrowolski