4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Inwestycje na os. Stacyjna
     Trzydzieści lat temu zdecydowano o wybudowaniu w „szczerym polu” przy ulicy Stacyjnej, 1,8 km od centrum Garwolina, osiedla bloków. Decyzja ta była o tyle udana od strony zagospodarowania przestrzeni miejskiej, że pozwoliła stworzyć osiedle godnych choć małych mieszkań dla wielu mieszkańców. Nie obyło się jednak bez błędów jakie niosą ze sobą decyzje urzędnicze, które nie pozostawiają miejsca na swobodną, wolną od kontroli władzy, działalność gospodarczą. Mamy na Stacyjnej dobre przedszkole, ale niestety za mało miejsca na sklepy. Blisko leży szkoła zawodowa, ale dokuczliwe jest oddalenie od szkoły podstawowej. Itd.

     W ostatnich latach wolność działania zaowocowała naprawą sytuacji. Powstał kościół pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Fabryka Avon, położona na zachód od naszego osiedla, dała niektórym z nas bliskie miejsce pracy.

     W roku 2009 na terenie przedszkola powstanie miejskie boisko o sztucznej nawierzchni, po godzinach pracy przedszkola dostępne dla młodzieży osiedlowej. Nieużyteczna działka pomiędzy szkołą zawodową a parafią Matki Boskiej będzie zagospodarowana jako miejski park spacerowo-wypoczynkowy z miejscami parkingowymi.

      Prywatny inwestor planuje budowę centrum rodzinnego o charakterze handlowym przy ulicy Stacyjnej, pod obwodnicą, naprzeciwko Avonu.

      Rada Miasta natychmiast po otrzymaniu od burmistrza gotowego projektu strefy aktywności gospodarczej pod obwodnicą zatwierdzi go, co może zaowocować nowymi miejscami pracy w pobliżu osiedla.

     Krok po kroku życie dzielnicy staje się lepsze.
Krzysztof Mianowski