8 sierpnia 2022r. Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Planowane jest referendum w sprawie basenu w Garwolinie

           Połączone Komisje: Budżetu i Rozwoju Gospodarczego oraz Spraw Komunalnych i Porządku Publicznego Rady Miasta prawie jednomyślnie postanowiły rozpisać referendum miejskie w  kwestii: czy basen w Garwolinie to najważniejsza potrzeba czyli priorytet Miasta, tak aby uzależnić realizację tej kwestii od decyzji mieszkańców miasta.

          Stało się tak dlatego, że 2 grudnia 2009 Garwolinowi odmówiono dotacji europejskiej  na jego budowę, i obiecywana przez burmistrza Tadeusza Mikulskiego koncepcja budowy miejskiego basenu w oparciu o „pieniężne wsparcie od Unii Europejskiej” upadła.

         A skoro tak, to trzeba sobie teraz po męsku powiedzieć: są dwie możliwości kontynuowania starań o basen.

          Pierwsza – dla basenu poświęcić wszystkie inne cele miejskie, zapożyczyć Miasto do granic możliwości, i budować go „za swoje” już niedługo.

          Albo druga możliwość – uzbroić się w cierpliwość, starać się o współfinansowanie basenu przez partnera publicznego (np. Powiat i okoliczne Gminy) lub prywatnego, aby w międzyczasie można było realizować inne potrzeby miejskie.

          Wybierając pierwszą możliwość opowiadamy się tylko za budową basenu. Druga możliwość pozwala również zrealizować ważne inwestycje miejskie.

          http://www.czasgarwolina.pl
Poniedziałkowa sesja RM ostatecznie ustali termin i pytanie referendum, i wtedy dokładnie opiszę temat potrzeb miejskich.Andrzej Dobrowolski