27 listopada 2022r. Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Powiatowe SDPL-PO-PdP popierają budowę akwaparku w Garwolinie

           Strona Grajdol.pl podała - http://grajdol.pl/garwolin_2463_debatowali_w_sprawie__aquaparku,2 -, że przedstawiciele garwolińskich struktur powiatowych SDPL, PO, i PdP 12 czerwca zamanifestowali na garwolińskim stadionie poparcie dla idei budowy akwaparku w Garwolinie. Jednocześnie oceniono formę pytania referendalnego ustalonego przez miejskie kluby Stowarzyszenia dla Garwolina i Wspólnoty Powiatowej jako nieuczciwie zniechęcającą do głosowania na „tak”, bo przemilczano w nim, że to z basenem ma być związana (?) budowa bliskiego mu stumiejscowego parkingu, i to, że wzrośnie prestiż Garwolina, kiedy będzie miał basen.

           Miejscy realiści sprawy basenu, chcący budowy akwaparku w oparciu o rozsądny biznesplan mogą się tylko cieszyć z zaangażowania struktur powiatowych jakichkolwiek organizacji w tę inicjatywę.

            Na jesieni bowiem odbędą się wybory do władz samorządowych, w tym do Rady Powiatu.

           Jeśli przynajmniej czterej wybrani na terenie Garwolina radni powiatowi, zapewniliby wsparcie finansowe Powiatu dla tej budowy – pomogłoby to bardzo w jej realizacji.

           Tak więc już samo wpisywanie do programów powiatowych komitetów wyborczych hasła finansowego poparcia dla akwaparku w Garwolinie, programów opublikowanych w całym powiecie (również – na wsiach!) udowodniłoby ostatecznie poważną wolę działania w tej sprawie. Jest dla mnie oczywiste, że ewentualne deklaracje wyborcze powiatowych komitetów wyborczych obowiązywałyby również członków z niegarwolińskich gmin.

           Przypominamy, że Michał Rękawek (SdG) wraz z Grzegorzem Woźniakiem (PiS) i Markiem Chciałowskim (PSL) po odmownym załatwieniu wniosku burmistrza Garwolina o dotację na pływalnię z UE, rozpoczęli publiczną dyskusję o wsparciu Miasta Garwolin w dziele budowy basenu służebnego także wobec społeczności powiatowej. Akces poparcia dla takiego kierunku zgłosił potem także burmistrz Tadeusz Mikulski (WP). Teraz zaś kolejne organizacje działające na poziomie powiatowym też angażują się w sprawę basenu w Garwolinie.

            Czy SDPL-PO-PdP chodzi tylko o manifestację dobrej woli, czy też o finansowe wsparcie inwestycji - prowadzone ze szczebla Rady Powiatu przyszłej kadencji – okaże się za kilka miesięcy. My garwolinianie życzmy sobie, aby za deklaracjami z 12 czerwca poszły poważne działania – choćby w formie publicznych zobowiązań do popierania sprawy w przyszłości.

Andrzej Dobrowolski