22 stycznia 2022r. Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Oświadczenie burmistrza T. Mikulskiego

Szanowni Państwo, mieszkańcy Garwolina!

Serdecznie dziękuję za tak liczne uczestniczenie w referendum. Frekwencja jaką odnotowano wyniosła 56,55 % uprawnionych do głosowania. Udowodniliście Państwo jak dojrzałą społeczność stanowimy. Należą się wszystkim słowa szacunku i uznania. Spośród wszystkich głosujących, 79 % opowiedziało się za budową basenu a 56 % opowiedziało się za przejęciem przez Miasto obowiązku wywozu śmieci.

Dziękuję za  każdy głos poparcia na rzecz budowy basenu. Jest to ogromna liczba osób, które postanowiły świadomie skorzystać z demokratycznego narzędzia w celu zadecydowania o realizacji tak ważnej inwestycji jaką jest budowa krytej pływalni w naszym mieście. Rozumiem także tych, którzy głosowali na NIE i szanuję ich decyzję.

Przeprowadzone referendum było sprawdzianem systemu kształtującej się demokracji. Było też sprawdzianem potrzeb i oczekiwań mieszkańców miasta.

Jeszcze raz dziękuję za zrozumienie problemu jakim jest potrzeba budowy krytej pływalni w Garwolinie. Tak jak podkreślałem to wcześniej, kryta pływalnia to miejsce nauki, to zakład rehabilitacji to również miejsce rekreacji. Dołożę wszelkich starań, aby inwestycja ta została wykonana w należyty sposób i służyła wszystkim mieszkańcom miasta i okolicznych miejscowości.

Pragnę złożyć szczególne słowa podziękowania Radnym Rady Miasta Garwolin Markowi Jonczakowi, Antoniemu Frąckiewiczowi, Andrzejowi Ostolskiemu, Jadwidze Wilbik, Marii Pasik, Janowi Paziewskiemu i Krzysztofowi Ostrowskiemu - wnioskodawcom wniosku o przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie budowy krytej pływalni.

http://www.czasgarwolina.pl

Tadeusz Mikulski