29 listopada 2021r. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Zróbmy to razem dla mieszkańców Miasta i Powiatu

          Referendum już za nami. Dzięki mieszkańcom Garwolina otwiera się nowa perspektywa dla rozwoju naszego Miasta i Powiatu w związku z budową krytej pływalni. Garwolin zasłużył na budowę takiego obiektu i o tym już nie potrzeba nikogo przekonywać. Ale czy na pewno tak jest?

          Moją uwagę zwrócił tekst autorstwa mojego kolegi byłego Przewodniczącego Rady Miasta Garwolin, jaki ukazał się po Sesji Rady Miasta Garwolin w dniu 28 czerwca 2010 r. Pierwszej sesji, jak słusznie autor zauważył po referendum. Być może źle zrozumiałem intencje kolegi radnego, ale w jego ocenie błędem było, że Burmistrz osobiście namawiał mieszkańców do głosowania na TAK w sprawie basenu. Czy oznacza to, że powinien pesymistycznie namawiać mieszkańców do głosowania na NIE? 

          Osobiście ja, jak również inni radni nie odczuliśmy tej nostalgicznej atmosfery po referendum, o której pisze nasz kolega radny Andrzej. Euforii również nie dostrzegliśmy dlatego, że to dopiero początek trudnej drogi (z tym się w zupełności zgadzam) do osiągnięcia pełni sukcesu jakim będzie rozpoczęcie i zakończenie budowy basenu. Sukces, w który ja osobiście jako życiowy optymista wierzę jest możliwy do osiągnięcia. Zgadzam się, jak już to wcześniej napisałem z kolegą Andrzejem, że jest to zadanie trudne i wymagające zaangażowania wszystkich sił przy jego realizacji. Wszystkich to znaczy nie tylko Burmistrza, pracowników magistratu, wykonawców, ale również radnych na czele z Przewodniczącym Rady Miasta Garwolin. 


          I tu chciałbym wrócić do wypowiedzi obecnego Przewodniczącego Rady Miasta Garwolin Pana Michała Rękawka, również mojego kolegi radnego, opublikowanej na stronie ,,Czas Garwolina” w dniu 29 marca 2010 r. Wówczas kolega Michał napisał: ,, W końcu chodzi przecież o to, aby ponad podziałami politycznymi położyć fundamenty pod budowę Aquaparku i wreszcie rozpocząć tę budowę, mając pewność jej ukończenia. Przestańmy mówić, że chcemy to zrobić. Po prostu zróbmy to razem dla pożytku mieszkańców miasta i powiatu.” Referendum dało ,, zielone światło”, żeby zrobić to o co apelował kolega Michał. Zaoszczędziliśmy czas, który poświęcony byłby na debatę miejsko-powiatową na temat budowy krytej pływalni ( miała się odbyć jeszcze przed wakacjami). Pozostał już tylko ,, Czas na konkrety”. Pozdrawiam.

Marek Jonczak