14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Byłem i jestem ZA, ale ...

 Czas Garwolina przedstawia tekst konkurenta politycznego SdG pana Norberta Wilbika. Przypominamy, że nasza strona publikuje teksty autorów podpisujących się imieniem i nazwiskiem niezależnie od ich poglądów.

                                                                  Byłem i jestem "za", ale ...

Niedawno przeprowadzono w naszym mięście referendum w sprawie budowy basenu, w którym jak wiemy 80% głosujących opowiedziało „za”. Osobiście jako jedna z niewielu osób w Garwolinie oficjalnie opowiedziałem się na TAK (konferencja prasowa, akcja ulotkowa). Dziś jednak pragnę wywołać dyskusję. Dyskusję na temat lokalizacji inwestycji, wyglądu architektonicznego i atrakcyjności oferty.

Lokalizacja

Czy lokalizacja basenu jest trafiona? Może tak, może nie. Niby to centrum miasta, z każdego miejsca blisko, ale gdyby tak basen stanął przy obwodnicy. Tak żeby wszyscy jadąc obwodnicą widzieli go z daleka, żeby stał się wizytówką naszego Garwolina. Do tego te fundamenty – nikt nie mówi, że koszt ich będzie dużo większy (2 może 3 razy w stosunku do budowy w normalnych warunkach) z racji podmokłego terenu…

 

Wygląd

Jak wiemy mamy 21 wiek. Uważam, że nowobudowane budynki użyteczności publicznej powinny być budowane na miarę właśnie tego wieku. Basen, który ma powstać wygląda jak jakiś magazyn wysokiego składowania lub hala marketu. Wydając ponad 20 mln złotych oczekuję czegoś więcej. Niech to będzie nowoczesny architektonicznie budynek – przyciągający wzrok, zapierający dech w piersi przechodnia. Kto z nas buduje dziś dom w kształcie trzypiętrowego prostokąta.

 

Oferta

Co oferuje nam garwoliński Aquapark: tradycyjnie basen do pływania, jakąś zjeżdżalnię, brodzik dla dzieci. W tym momencie takie pseudo Aquaparki wokół Garwolina już są. Ja gdybym miał jakikolwiek wpływ to zrobiłbym wszystko, aby „przebić” konkurencję. Tzn. zrobić wszystko, aby z naszego basenu korzystały nie tylko osoby z powiatu garwolińskiego.

Jest to jedna z większych jak nie największych inwestycji naszego miasta i nie wiadomo za jaki czas podejmiemy drugie takie wyzwanie. Dlatego apeluję do mieszkańców i władz o dogłębne przemyślenie tematu, bo poprawek nie będzie!!!.

Na koniec ostatni mój pomysł. Wiem, że wkrótce rozpocznie się budowa restauracji McDonald’s, czy nie mogła by ona stać na tym samym terenie co Aquapark? Czy złym pomysłem byłoby wydzierżawienie terenu pod budowę restauracji przez miasto  i czerpanie z tego korzyści finansowych przez dłuższy czas? 

                                                                                                                                                     Norbert Wilbik

Przewodniczący Koła PO, Prezes Stowarzyszenia PdPPG   

.