14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Zbyszek Hejduk namawia na solary

           Większość z nas zna już z widzenia solary. Są to grube, lśniące na dachach domów tablice, obrócone ku słońcu. Umieszczone w nich rury zawierają płyn solarny który nagrzewany jest przez światło słoneczne. Bezpłatnie! Co ciekawe, nagrzewany jest nie tylko przez światło które widzimy, ale i przez podczerwień, która przebija przez chmury nawet w dni pochmurne, w listopadzie i lutym.

http://www.czasgarwolina.pl      Czynnik nagrzany w solarze przesyłany jest do obiegu wodnego domu, i dopomaga istniejącemu systemowi  w grzaniu wody. Prostszy typ instalacji zapewnia przez cały rok ogrzewanie wody użytkowej, to znaczy tej z kranów. Mocniejszy i bardziej rozbudowany typ, poprzez dogrzewanie pieca c.o. sprawia, że zużycie energii spada w nim o 40%.

        Namawiam Państwa do instalacji solarów w swoich domach i firmach. Ostatnio dzięki programom pomocowym prowadzonym pod hasłem ekologii, można skorzystać z dofinansowania europejskiego do ich tworzenia (przez Bank Ochrony Środowiska – 45%, a np. w gminie wiejskiej Garwolin – dopłaty na same solary i ich instalację).  Mogę pomóc Państwu w optymalnym doborze i montażu zestawów solarnych, oraz podpowiedzieć gdzie pytać o dotację.

           Dobrze pomyślana inwestycja w solary może się zwrócić przez 4 do 6 lat.

                                                                                          Zbigniew Hejduk, tel. 604 522 971

.