27 stycznia 2022r. Imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
By wyposażyć szpital - Krzysztof Żochowski

W dniu 28 października 2010 roku został ogłoszony przetarg na zakup wyposażenia dla Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Jest to ogromne zadanie inwestycyjne. Niewątpliwie zmieni oblicze naszego szpitala. Po ukończeniu rozbudowy (budowa nowego skrzydła szpitala) i remontu (stare skrzydło szpitala a obecnie przychodnia) mamy bardzo nowoczesne budynki spełniające standardy XXI wieku.

W ciągu ostatnich 3 lat udało się nam pozyskać wielu wartościowych specjalistów, którzy wraz z kolegami, którzy od lat służą pacjentom z naszego terenu stanowią bardzo kompetentny zespół.

Do ukończenia tych ważnych przemian potrzeba nam jeszcze nowoczesnego wyposażenia: sprzętu diagnostycznego, terapeutycznego, czy też rzeczy bardziej prozaicznych, aczkolwiek również niezbędnych takich jak komplet nowych łóżek, mebli czy wyposażenia kuchni szpitalnej. To wszystko zawarte jest we wspomnianym przetargu. Mieszkańcy Garwolina z ogromnymi emocjami dyskutowali niedawno na temat koncepcji budowy pływalni miejskiej. Firma, która została wyłoniona w postępowaniu przetargowym zaproponowała cenę nieco niższą niż 20 000 000 złotych. Pragnę podkreślić, że nasz projekt opiewa na sumę nieco przekraczającą 24 000 000 złotych. Niech to świadczy o rozmiarach tego przedsięwzięcia.

Aby doprowadzić do ogłoszenia przetargu potrzeba było pracy wielu osób. Najpierw zadanie prowadziło starostwo powiatowe. Gdyby nie upór i entuzjazm starosty Grzegorza Woźniaka, wypróbowanego przyjaciela naszej firmy, na pewno wszystko nie poszłoby tak sprawnie. W późniejszym okresie, zgodnie z właściwością, zadanie to zostało przekazane do SP ZOZ Garwolin. Moi współpracownicy nie szczędząc swoich sił, często nie bacząc na oficjalne godziny pracy ukończyli przygotowanie materiałów do przetargu. Teraz trzeba go sprawnie przeprowadzić i rozliczyć. 

          Czuwać nad tym będzie Mazowiecka Jednostka Wdrażająca, która jest organem samorządu Województwa Mazowieckiego, a więc znajdującą się w strukturach którymi zarządza Sejmik Województwa Mazowieckiego. Jest to najważniejsze zadanie, które znacząco podniesie bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszego powiatu na najbliższe lata.

http://www.czasgarwolina.pl


Krzysztof Żochowski kandyduje do sejmiku mazowieckiego jako bezpartyjny kandydat z listy PiS - lista 6, miejsce 5 - by między innymi - zabiegać o dofinansowanie służby zdrowia, (w tym - garwolińskiego szpitala).

Krzysztof Żochowski