3 października 2024r. Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Fragmenty mapy z nowelizacji Studium

Oto przykłady z mapy tworzonego Studium, jako uzupełnienie do poprzedniego tekstu Czasu Garwolina. (Z oryginalną mapą można zapoznać się w Urzędzie Miasta).

1.     Fragment mapy obrazujący okolicę obwodnicy. Jak widać również tereny za obwodnicą mogą mieć przyszłość przemysłową, potwierdza to słuszność tworzenia dla tej dzielnicy szczegółowego miejscowego planu zagospodarowania. Przy granicach administracyjnych Miasta – droga obsługująca tereny za obwodnicą. Tereny między siedzibą rejonu energetycznego a cmentarzem – przemysłowo-usługowe. Zaplanowano drogi łączące – przez dzisiejsze pola – os. Stacyjna i Romanówkę. To przedłużenie ulicy Zamojskiej.



























2.     Oto tereny za cmentarzem wojennym i za Budzeniem. Generalnie – pozostaną rolne, ale przestrzeń pomiędzy ulicą Mieczników a Puznowem może uzyskać status zarezerwowanej dla budownictwa po zabudowaniu terenów, które wkrótce zostaną przeznaczone pod budownictwo. W ich centrum, na terenach miejskich pod Budzeniem może zostać wykreowane nowe centrum lokalne (pasiasty wielokąt) – oto echo studenckich propozycji z jesieni 2009. Ulica Marmurowa (za cmentarzem wojennym) może być przedłużona do Puznowa – Jagodnego i stykać się z wytyczoną w granicy miejskiej drogą do Jagodnego.






























3.     Przesuwamy się na południe, ku rzece. W centrum zdjęcia ulica Księcia Janusza. Jaskrawo brązowe tereny – to teren MNU, a jasnobrązowe – MN. Po prawej stronie zbiornik retencyjny pod Leszczynami. Zwraca uwagę wyznaczenie mostu pod Niecieplinem i biegnącej po nim drogi z Leszczyn do Niecieplina. A może by tak nazwać tę dzielnicę - ponieważ leży przy ulicy księcia Janusza - Januszowo?






























4.     Przesuwamy się na południe nad Zawady. Między Zawadami i rzeką obszary MNR. Zielone pole – to obszar dworu w Zawadach. Zwraca uwagę droga łącząca Zawady z Leszczynami. W lewym dolnym rogu widać zaplanowaną jako przedłużenie Polnej ulicę łącząca oś Miasta z Zawadami.






























5.     Koszary, na granicy z Lucinem obszary MNR. Między Polną a Wiejską obszary budownictwa bloków. W pobliżu Szkoły nr 2 (UO) – obszary usługowe (U) kierujące rozwój inwestycji w stronę wykreowania centrum lokalnego.






























6.     Działki. Między nimi a Koszarami – budownictwo bloków (MW).






























7.     Rolne przedmieście od strony Sulbin Górnych i Sławin. Zaproponowano drogę – wschodnią obwodnicę Miasta przecinająca mapkę z lewego dolnego rogu, do górnego prawego (Zawady, okolica Źródlanej).






























8.     Rolne przedmieście od strony Unina. Dalszy przebieg proponowanej wschodniej obwodnicy, zmierzającej do proponowanego mostu „niecieplińskiego”.



























9.     A tu w centrum obrazka czerwona plama targowiska. Na zachód od niego zasugerowano możliwość stworzenia zbiornika retencyjnego. Po lewej stronie proponowana nowa droga z mostem na wysokości os. II Armii WP i ulicy Narutowicza.






























10.  Zakręty. Tu widać przebieg proponowanego połączenia między Narutowicza a Stacyjną.






























11.  Osiedle Romanówka (brąz) i tereny na północ od niego (zieleń) – tereny UZP. Nieco dziwi brak nowych terenów dla budownictwa bloków – i tu, i w innych częściach Miasta. Wszak Studium tworzy sie na 10-20 lat.














































opr. Andrzej Dobrowolski, SdG