27 listopada 2022r. Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Nowe boiska z programu >>Orliki<< - Krzysztof Żochowski

         Na posiedzeniu w dniu 21/03-2011roku Sejmik Województwa Mazowieckiego zatwierdził program dofinansowania do boisk Orlik.

        O takie dofinansowanie aplikowało 77 samorządów. Aktualnie środków w budżecie Województwa Mazowieckiego wystarczyło na zapewnienie dofinansowania do 60 takich boisk. Marszałek Struzik w imieniu Zarządu zapewniał, że władze Województwa Mazowieckiego spróbują znaleźć środki dla wszystkich, ale na obecną chwilę nie ma takich gwarancji. 

          Wśród 60 wniosków, które uzyskały akceptację jest 5 wniosków złożonych przez samorządy z naszego powiatu – wszystkie które aplikowały. Jest to niewątpliwie duży sukces. Ilość i skuteczność tych wniosków wyróżnia nasz powiat na tle innych powiatów mazowieckich.
 
           Nowe „Orliki” powstaną w Żelechowie (inwestycja powiatu garwolińskiego) oraz jako inwestycje samorządów gminnych w Borowiu, Maciejowicach, Miastkowie Kościelnym i Łaskarzewie.

         Serdecznie gratuluję samorządom dobrze złożonych wniosków i cieszę się, że wraz z kolegami radnymi sejmiku mogliśmy jednomyślnym głosowaniem poprzeć wsparcie finansowe dla ich budowy.

         Mam nadzieję, że te boiska będą dobrze służyły naszej młodzieży!

Krzysztof Żochowski

Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego

http://www.czasgarwolina.pl

.