29 listopada 2021r. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Sejmik jednak dopłaca do basenu - Krzysztof Żochowski

Pomimo przerwy wakacyjnej w dniu 03/08-2011 na nadzwyczajnym posiedzeniu spotkała się Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, której mam zaszczyt być wiceprzewodniczącym. Powodem nagłego zwołania komisji było przekazanie przez Ministra Sportu dodatkowego miliona złotych ze środków totalizatora sportowego na rozwój bazy sportowej Województwa Mazowieckiego. Zarząd Województwa przedstawił propozycję podziału tych środków. Aby można je było uruchomić niezbędna była opinia merytorycznej komisji sejmiku.

         Dla naszego miasta najważniejsze jest to, że w końcu w propozycjach Zarządu Województwa Mazowieckiego znalazły się środki na basen w Garwolinie. W perspektywie 3 letniej Województwo Mazowieckie planuj przeznaczyć na ten cel 1 500 000zł. W 2011roku – 100 000, w 2012 – 400 000zł, w 2013 – 1 000 000zł.

         Mamy świadomość jak ważne jest to wsparcie. Mamy również świadomość jak bardzo różni się od naszych oczekiwań. W dobie dramatycznego kryzysu finansów publicznych do którego doprowadziły rządy koalicji PO i PSL dobrze, że udało się wywalczyć chociaż tyle!

 

                                                                                            Krzysztof Żochowski, KW PiS

Od redakcji:

kwota przyznana na 2011 rok jest konkretem, te na przyszłość – planem.

                                                                                           A. Dobrowolski

 

.