4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Klub >Teraz Garwolin< krytykuje Marka Jańca /SdG/

Przedstawiamy tekst klubu Teraz Garwolin. Opinie zawarte w tekście są sprzeczne z opinią gospodarza strony.

 

 

    „Współpraca według Marka Jańca” – w ocenie klubu radnych „Teraz  Garwolin”

 

         Przewodniczący Rady Miasta Garwolin Marek Janiec zaskoczył wszystkich mieszkańców (nie pierwszy już raz) niekonwencjonalnym stylem współpracy z Burmistrzem Tadeuszem Mikulskim i radnymi.

 

         Styl ten polegał na zwołaniu w piątek 22 lipca 2011 roku o godz. 15 –ej konferencji prasowej dla dziennikarzy lokalnych portali internetowych na obiektach CSiK w Garwolinie, a konkretnie na placu budowy basenu nie informując koleżanek i kolegów radnych.

 

         Osobom  interesującym się historią naszego kraju pragniemy przypomnieć, że ten dzień jeszcze nie tak dawno (do 1990 roku) był obchodzony jako Narodowe Święto Odrodzenia Polski na pamiątkę podpisania Manifestu PKWN. Było to największe święto w okresie Polski Ludowej.

 

         Trudno dopatrywać się w tym przypadku świadomego działania ze strony Pana Przewodniczącego i raczej datę tę należy uznać za zwykły przypadek, ale jednak „coś jest na rzeczy” biorąc pod uwagę treści przekazywane na konferencji oraz samą formę i styl.

 

         Pan Przewodniczący rzekomo z obywatelskiego obowiązku i odpowiedzialności za nasze miasto, zapewne jako przyszły i były kandydat na Burmistrza poinformował o „katastroficznej” sytuacji związanej z finansowaniem miejskiej inwestycji i „rzekomych” propozycjach Burmistrza, których nie można z różnych powodów zrealizować. Nie przedstawił natomiast chociażby kilku swoich autorskich propozycji wyjścia z tej „katastroficznej” sytuacji.

 

         Dlatego obowiązkiem radnych, którzy są w mniejszości i nie mają możliwości przeforsowania swoich pomysłów (odpowiedzialność za wszystkie decyzje ponosi koalicja SDG i radny Antoni Frąckiewicz) jest przypomnienie Panu Markowi Jańcowi kilku faktów z roku 2010 i poinformowanie, jak jest naprawdę.

 

         Fakty te dotyczą dokumentu pt. „PROGRAM SDG NA LATA 2010 – 2014”.

W dokumencie tym zapisane jest m.in.:

·        Przeprowadzenie budowy Aquaparku w Garwolinie w sposób sprawny, fachowy i zapewniający wysoką jakość.

·        Skonstruowanie umowy kredytowej na finansowanie budowy Aquaparku w  sposób maksymalnie korzystny dla miasta, … Wierzymy, że dopilnowanie tej kwestii pozwoli w nadchodzącej kadencji oprócz wybudowania Aquaparku zrealizować albo przynajmniej rozpocząć realizację innych … inwestycji oświatowych, sportowych czy drogowych.

·        Pozyskanie pieniędzy z zewnątrz na budowę Aquaparku i zbiornika retencyjnego.

         W tym momencie należałoby przytoczyć słowa Jerzego Jesionowskiego, dramaturga i satyryka cyt.”NIE WYSTARCZĄ SZCZERE CHĘCI Z ….. BICZA NIE UKRĘCI”.

 

         W celu wyjaśnienia wszystkich tych zawiłości lokalnego życia politycznego w naszym ukochanym Garwolinie proponujemy, żeby na następną konferencję, którą Pan Przewodniczący będzie zwoływał, zaprosił również Pana Burmistrza i Panią Skarbnik. Obecnie (jak mówi Burmistrz), basen rośnie w mgnieniu oka i będzie służył mieszkańcom, bo oni sami tego chcieli. Sponsorów zaś przybywa nie dzięki Panu Przewodniczącemu a Burmistrzowi Mikulskiemu.

 

         Oczywiście budowa ta odbędzie się kosztem innych inwestycji, ale Aquapark jest tą jedyną, która bez względu na poglądy polityczne będzie służyła całemu społeczeństwu naszego miasta i powiatu – tak miało być.

 

                                                        Klub radnych „Teraz Garwolin”

 

                                                                                          Jonczak Marek

                                                                                         Łagowski Marek

                                                                                      Ostrowski Krzysztof

                                                                                              Pasik Maria

                                                                                             Paziewski Jan

                                                                                            Wilbik Jadwiga