20 maja 2022r. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Zaproszenie na żołnierskie piosenki na skwerku - 15.00 w niedzielę

            W niedzielę 11 września, o godzinie 15.00 zapraszamy na skwer w centrum Garwolina. Każdy, kto śpiewać lubi, wspólnie z aktorami Teatru Muzycznego „Od Czapy” będzie mógł zaśpiewać żołnierskie piosenki z okresu II wojny światowej.

 

           Ten niecodzienny koncert z udziałem publiczności organizowany jest dla uczczenia pamięci żołnierzy, którzy od wybuchu wojny do jej zakończenia dzielnie bronili wolności ukochanej Ojczyzny.

 

           W rolę żołnierzy września wcielą się członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 1. Pułku Strzelców Konnych umundurowani zgodnie z realiami historycznymi. Bagnet założony na broń tego dnia pojawi się nie tylko w piosence.

 

           Dla wszystkich, którzy będą mieli ochotę uczcić wrzesień śpiewaniem, przygotowane zostaną słowa wykonywanych utworów. Jeśli wolicie przyjść z własnym śpiewnikiem, podajemy tytuły piosenek, które pojawią się w programie koncertu: Serce w plecaku, Pałacyk Michla, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Chłopcy silni jak stal, Deszcz, jesienny deszcz, Marsz Mokotowa, Sanitariuszka Małgorzatka, Czerwone maki, Modlitwa obozowa, Przybyli ułani pod okienko, Hej chłopcy, bagnet na broń, Rozszumiały się wierzby płaczące.

 

           Organizatorami koncertu są Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. 1. Pułku Strzelców Konnych, Teatr Muzyczny „Od Czapy” oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

                                                                                                            Przemysław Makulec

Post scriptum:

Anna Żochowska.Poniżej: śpiewa Andrzej Szarek.Poniżej: za keybordem Julian Czaporowski.Poniżej: gitarzysta Grzegorz Bieńko sterował również nagłośnieniem.Poniżej: teksty piosenek rozdaje Przemysław Makulec.Poniżej: z nasłonecznionego placu przed estradą widzowie przesiedli się w cień.Poniżej: Monika Gajewska-Makulec.zdj.AD