22 stycznia 2022r. Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Oni górą.

              Dwa lata temu Garwolin żył sprawą nieudanej przebudowy głównej drogi przez Miasto, na której stworzono ścieżki rowerowe.

             Czterej radni SdG złożyli wtedy zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie i do Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie o podejrzeniu nieprawidłowości przy jej wykonaniu.

             Najistotniejszą wątpliwością wymienioną przez radnych było podejrzenie, że podpisanie jako aneksu dodatkowej umowy z firmą wykonawczą, de facto nie kontraktowało prac niezamówionych już w umowie głównej, a więc było niepotrzebnym wydatkiem pieniędzy miejskich.

             Prokuratura umorzyła śledztwo po kilku miesiącach.

             Natomiast właśnie teraz, 5 września 2011, od czynności wyjaśniających odstąpił Urząd Zamówień Publicznych.

             Tak więc sprawa wielomiesięcznego bałaganu na ruchliwej drodze, złego poziomu wykonania pracy za około 2 miliony złotych, zdumiewającej wyrozumiałości burmistrza dla wykonawcy (do momentu krytyki) i bezwładu inspektora nadzoru przyzwalającego na partaninę zakończyła się tak, że nikt nie został za nią przykładnie ukarany.

               Oni górą.

               Moim zdaniem umorzenie garwolińskich spraw: „zieleniaka” i „ścieżek rowerowych” - to najważniejsze w ostatnim dwudziestoleciu znaki czasu.

                                                                                                     Andrzej Dobrowolski, SdG

.