29 listopada 2021r. Imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Nasi wygrali Festiwal Piosenki Lwowskiej

            24 września 2011 w Klubie Garnizonowym na ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie odbył się finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lwowskiej i "Bałaku" Lwowskiego.

        W konkursie wystąpiło 24 uczestników podzielonych na dwie kategorie wiekowe: dziecięco-młodzieżową (10-18 lat) oraz dorosłą (powyżej 18). Garwolin reprezentowali aktorzy z Garwolińskiego Teatru Muzycznego "Od Czapy": duet Klara Płatek i Gosia Paśnicka (kat. młodsza) oraz Ewa Rudnik i duet Weronika Kowalska i Arkadiusz Buczkowski (kat. dorosłych) przy wspaniałym akompaniamencie pana Juliana Czaporowskiego.

         Do konkursu zakwalifikował się także Jaś Rozmanowski, ale niestety z przyczyn osobistych nie mógł w nim uczestniczyć. Jury w składzie: Mieczysław Święcicki (przewodniczący), Aneta Augustyniak i Wojciech Habela, przyznało: wyróżnienie Ewie Rudnik za piosenkę "Ostatnie imieniny we Lwowie", a duetowi Weronika Kowalska i Arkadiusz Buczkowski I miejsce w kategorii osób dorosłych.

         Opiekunem była pani Anna Żochowska (obecna z córką Kingą).

       Organizatorem festiwalu była Fundacja Ocalenia Kultury Kresowej "Chawira" pod przewodnictwem dyrektora Karola Wróblewskiego.

        Następnego dnia w teatrze krakowskiej PWST odbył się koncert galowy, w którym wystąpiły wszystkie wyróżnione osoby oraz zostały rozdane nagrody. Koncert uświetnił swoim występem pan Jerzy Połomski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wraz z panem Jerzym Połomskim zaśpiewali piosenkę Emanuela Schlechtera "Ta joj, ta Lwów!".

        Festiwal był wspaniałą okazją do poznania kultury lwowskiej, a przede wszystkim muzyki z nią związanej. Festiwal pozostawił w nas zachwyt pięknem Lwowa oraz znajomości z ludźmi z całego kraju, które w przyszłości mogą się rozwinąć w ciekawą współpracę artystyczną.

        To tak w skrócie o całym festiwalu. Więcej może jeszcze dopowie pani Ania jeżeli będzie to konieczne. W razie pytań proszę Ją pytać.

         Pozdrawiam!

Arek Buczkowski