4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Wreszcie wiaty na osiedlu Stacyjna

http://www.czasgarwolina.pl            24 października Pan Jerzy Makulec, kierownik wydziału „remontowego” Urzędu Miasta poinformował, że w ciągu 3 tygodni służby miejskie wyremontują wiaty przystankowe na osiedlu Stacyjna.  Zakończy to wielomiesięczny spór o możliwości doprowadzenia przystanków miejskich do stanu użyteczności.

            Pozostawianie tego drobnego i groszowego problemu nierozwiązanym wydawało mi się prowokowaniem niezgody, ponieważ Burmistrz Miasta odnowienie wiat mógł łatwo sfinansować z puli remontowej.

             Oby w przyszłości podejrzeń o taką socjotechnikę skłócania nie było.

                                                                                                       Krzysztof Mianowski, SdG

OŚWIADCZENIE RADNYCH KLUBU TERAZ GARWOLIN

W SPRAWIE WIAT

(DOTYCZY ARTYKUŁU: „WRESZCIE WIATY NA OSIEDLU STACYJNA”).

 

            Z przykrością stwierdzamy, że poziom kultury politycznej reprezentowanej przez P. radnego Mianowskiego przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

1.      Pan radny Mianowski podczas głosowania nad tegorocznym budżetem był przeciwny wymianie wiat na ul Stacyjnej.

2.      Wniosek do budżetu w sprawie wymiany wiat przystankowych złożyli radni klubu Teraz Garwolin .

3.      Wniosek radnych klubu TG został odrzucony większością głosów radnych SDG  z radnym Mianowskim, który w Radzie Miasta jako jedyny z członków SDG (koalicja rządząca) reprezentuje mieszkańców osiedla Stacyjna.

4.      Próba naprawy własnego błędu ze strony P. Mianowskiego była nietrafiona, ponieważ składanie ponownych wniosków i interpelacji w sprawie wiat po głosowaniu przeciw  wnioskowi radnych TG w tej samej sprawie można najłagodniej określić jako kuriozum.

5.      Krótka pamięć i zasłanianie się złą wolą ze strony Burmistrza, oraz próba jego dyskredytacji świadczą o grze politycznej jaką w tej sprawie prowadzi radny Mianowski.

6.      Żenującym jest manipulowanie przez radnego Mianowskiego faktami w sprawie wiat tylko i wyłącznie dla celów politycznych.

            Apelujemy do P. radnego Mianowskiego aby nie szedł tą drogą, która uwłacza godności radnego i podważa jego wiarygodność w oczach wyborców. Mamy nadzieję, że radny Mianowski zmieni swą postawę i w przyszłości będzie przedstawiał sprawy w sposób obiektywny działając dla dobra wspólnego.

 

                                                                                              Przewodniczący Klubu Radnych

                                                                                                           Teraz Garwolin

                                                                                                          Marek Łagowski

.