14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Śmierdząca sprawa

Dla niektórych mieszkańców nieobecność toalety miejskiej w Starym Garwolinie, w sytuacji gdy toalet nie ma w naszych sklepach,  jest wstydliwym powodem unikania wychodzenia „na miasto”. W rozpaczliwej sytuacji znajdują się wierni i goście kościoła, którym nagła potrzeba dokucza w czasie weekendu.

Dlatego radni miejscy i burmistrz zasiedli do dyskusji jak i gdzie go stworzyć. Co ciekawe, linia różnicy zdań przebiegała wpoprzek stowarzyszeń miejskich.

Dawny burmistrz z SdG Józef Jędrzejczak, radny Antoni Frąckiewicz oraz burmistrz Tadeusz Mikulski przychylali się do pomysłu dobudowania do domu kultury piętrowego budynku po 50 metrów kwadratowych na każdej kondygnacji, i spadzistego dachu zgodnego z estetyką dachu domu kultury. Parter mieściłby dziesięć kabin sanitarnych. Piętro stałoby się pomieszczeniem domu kultury o niesprecyzowanym jeszcze przeznaczeniu. Można domyślać się, że kosztowałby – jak domek – około 300 tys. – 400 tys. zł.

Pozostali radni SdG i Marek Jonczak poparli pomysł, by w stojącym obok domu kultury tzw. „Białym Domku” zaaranżować dwie toalety i pokoik dla opiekuna toalety. Za około 50 tys. zł. I ta wersja została pozytywnie zaopiniowana w komisji rozwoju gospodarczego.

Realizacja pomysłu jest w rękach burmistrza.


Komentarz Jana Janowskiego (adres internetowy znany redakcji)
:

Szanowny Panie Doktorze!

Wczoraj odwiedziłem stronę Stowarzyszenia SDG. Przeczytałem pana artykuł dotyczący wstydliwej, śmierdzącej sprawy. Tak na marginesie chcę dodać, że jeżeli wierni przebywający w kościele chcą skorzystać z toalety, to toaletę powinien zapewnić im ksiądz proboszcz. Taką toaletę wybudował ksiądz proboszcz w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.
Dziwię się, że ze środków publicznych zamierza pan finansować inwestycję, którą powinien sfinansować kościół. Może pan sam z własnych srodków też sfinansować, ale niekoniecznie z moich.
Miejsce w małym domku powinno byc przeznaczone Szanowny Panie, na szczytniejsze cele?


Odpowiedź Andrzeja Dobrowolskiego

Proszę Pana!

Toaleta miejska ma służyć wszystkim mieszkańcom i gościom miasta, więc Pański argument wydaje mi się nietrafiony.
W małym domku tak czy inaczej powinna znajdować się damska i męska toaleta, a radni chcą by była dostępna także z zewnątrz.

Andrzej Dobrowolski