2 października 2022r. Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Twój Głos - drugi numer

           11 stycznia ukazał się drugi numer gazety "Twój Głos - gazeta powiatu garwolińskiego" wydawanej przez Firmę Wydawniczą Michała Gawryołka, urzędującego w Garwolinie przy ulicy Kościuszki 22B (dawniej „kamienica Intedruku”). Redaktorem naczelnym jest Łukasz Szymański, a dziennikarzami miejskich spraw Garwolina: Marta Kalinowska i Iga Gajowniczek. Gazeta powielana jest przez drukarnię Agora s.a. Jej egzemplarz kosztuje 2,50 zł.

           Najważniejszym miejskim newsem jest w niej informacja o zakupie „starego pogotowia” przez prywatnego właściciela za 2 mln zł. Poza tym informacje o: kontrowersjach wokół ceny usług miejskich wodociągów, o wydarzeniach w zarządzie szpitalem powiatowym i PWiK, zbiórce Orkiestry Świątecznej Pomocy, cofnięciu przez instytucję odwoławczą zawieszenia dyrektora Zawadki z „Ekonomika”. Wieści te budują obraz wiarygodności pisma.

          Gazeta zamieszcza wieści z sąsiedzkich gmin i ma duży dział sportowy. Wystartowała więc z profesjonalnym rozmachem zdradzającym poparcie kapitałowe i logistyczne dla tego – z natury rzeczy – deficytowego przedsięwzięcia.

           Felietonistą gazety jest Piotr Tylkowski. Autor ten uzyskał rozgłos podczas kampanii wyborczej do parlamentu jako kandydat Ruchu Palikota udzielający Telewizji Garwolin wypowiedzi o swoim programie.

           Redakcja gazety apeluje do Czytelników o zgłaszanie tematów do dziennikarskiego rozpracowania. W związku z tym – chcąc propagować konserwatywną optykę widzenia - zgłosiłem jej swoją gotowość bezpłatnego udostępnienia swych tekstów z Czasu Garwolina w zamian za bezpłatne ich edytowanie.

                                                                                                              Andrzej Dobrowolski

P.S. Piotr Tylkowski po wyborach wystąpił z Ruchu Palikota.

http://www.czasgarwolina.pl
.