22 stycznia 2022r. Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Nowy prezes SdG
http://www.czasgarwolina.pl

W niedzielę  31 maja 2009 roku w związku z zakończeniem kadencji dotychczasowego Zarządu Stowarzyszenia dla Garwolina, Walne Zebranie SdG wybrało nowy zarząd. Prezesem Stowarzyszenia został Michał Rękawek. Ponadto w skład zarządu weszli: Andrzej Dobrowolski, Krzysztof Wielgosz, Marek Janiec i Dariusz Krawczyk.

Michał Rękawek jest radnym miejskim obecnej kadencji – wiceprzewodniczącym Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego rady miejskiej.  Nowy prezes ma 37 lat, pochodzi z rodziny od wielu pokoleń związanej z Garwolinem. Wcześniej zamieszkiwał na ul. Długiej – róg Młyńskiej, obecnie od 1995 roku mieszka na osiedlu Zarzecze. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2001 roku pracuje w Dziale Celnym i Transportu Międzynarodowego w fabryce Avon w Garwolinie.  Sprawując mandat radnego dał się poznać jako jeden z głównych konstruktorów miejskich budżetów ostatnich kilku lat. Dzięki jego zabiegom  zrealizowano szereg inwestycji w okręgu nr 2 (Zarzecze, Zawady, Al. Legionów, Polna, Wiejska, Koszary, Działki), z którego został wybrany.  W pracach rady miejskiej w miarę możliwości służy swoją wiedzą prawniczą, zaś dzięki dużemu opanowaniu pozytywnie oddziałuje na kolegów z rady  zapobiegając niesnaskom.

Nowy prezes zamierza, jak to określił zwiększyć aktywność członków i sympatyków Stowarzyszenia. Uważa, że SdG powinno jeszcze bardziej niż dotychczas czynnie uczestniczyć w życiu społecznym i kulturalnym  Garwolina. Zamierza położyć szczególny nacisk na działania radnych SdG w radzie miejskiej, aby maksymalnie zrealizować obietnice przedwyborcze  Stowarzyszenia, które przyczynią się do rozwoju naszego miasta.

Prywatnie Michał Rękawek jest szczęśliwym mężem i ojcem. W wolnych chwilach pasjonuje się historią, w tym historią Garwolina i jego mieszkańców.

Nowemu Prezesowi i Zarządowi SdG życzymy wielu sukcesów w działalności na rzecz Garwolina.
Andrzej Dobrowolski