4 lutego 2023r. Imieniny: Andrzeja, Weroniki, Gilberta
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Gazeta Wyborcza o akwaparkach

            Gazeta Wybrocza z wtorku 7 lutego przynosi wieści o realiach budowy i funkcjonowania akwaparków w Polsce i za granicą. Pisze między innymi o … przerwaniu budowy portugalskiego akwaparku wzniesionego w stanie surowym. Powód? Perspektywa bardzo kosztownego utrzymania. Wydanie internetowe Gazety podaje:

           „ Polacy pokochali aquaparki, samorządowcy chętnie je budują, efektowne inwestycje pomagają przed wyborami. A milionowe straty przychodzi płacić dopiero po latach - stwierdza "Gazeta Wyborcza".

            Jak wylicza dziennik, w Łodzi strata aquaparku w 2010 r. wyniosła 3 mln zł, w Pile - ponad 1 mln zł w 2 lata, w Suwałkach - ok. 1 mln zł rocznie. /…/

           Według Zbigniewa Konwińskiego podobny los spotka Słupsk i Redzikowo. "Oczywiście każdy chciałby mieć u siebie taki obiekt, ale nad rachunkiem ekonomicznym przeważa polityka, bo ten, kto buduje parki, zazwyczaj wygrywa wybory, a troszczący się o finanse miasta - przegrywa" - mówi poseł PO, który sam przegrał bój o fotel prezydenta Słupska.”

           Link do skrótu tekstu - tu.
            
          Dodam dla wyjaśnienia, że akwaparki stają się deficytowe dlatego, że po roku nudzą się ludziom, i ci przestają je tłumnie odwiedzać płacąc za bilety.

         Więcej – w wydaniu papierowym Gazet Wyborczej. Temat jest ciekawy, bo w Garwolinie trwa budowa akwaparku.

                                                                                                              Andrzej Dobrowolski

.