27 listopada 2022r. Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Propozycja Waldemara Banaszka

     Waldemar Banaszek, reprezentując grupę przedsiębiorców zajmujących się budową i administrowaniem miejskich centrów handlowych (np. na Śląsku i Pomorzu), przedstawił radnym miejskim Garwolina pomysł stworzenia takiego centrum przy Alei Legionów, na Zarzeczu, w miejscu gdzie istnieje plac zabaw. Pan Banaszek zaproponował wystawienie tego miejskiego terenu na sprzedaż, tak by po zakupie na przetargu, przedsiębiorcy mogli wykreować - podobne w duchu do warszawskiej Promenady, choć w małej skali - centrum handlowe mieszczące renomowane firmy, póki co nieobecne w Garwolinie. Sam plac zabaw miałby znależć się za Pomnikiem Rozstrzelanych, po drugiej stronie Alei Legionów, na terenie nieprzydatnym dla budownictwa.

     Lokalizacja omawianej inwestycji nie budzi entuzjazmu wielu radnych. Przestrzeń Zarzecza jest jedną rozległą wygodną przestrzenią dla organizacji imprez masowych w rodzaju Dni Garwolina.

     Jednak charakter przedsięwzięcia oceniany jest raczej jako korzystny. Mieszkańcy Garwolina i okolic zamiast wyjeżdżać po niektóre zakupy do stolicy, mogłiby w takim centrum dostać je blisko swych domów. Miejscowi kupcy moglicy kupić przestrzeń pod swoje sklepy na terenie takiej "galerii". Warto więc zastanowić się nad inną lokalizacją przedsięwzięcia.

    Żeby zapoznać się bliżej z pomysłem Waldemara Banaszka i jego grupy deweloperskiej, radni spotkają się z nimi jeszcze.
Andrzej Dobrowolski