4 grudnia 2021r. Imieniny: Barbary, Krystiana, Berny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Coś dla małych rowerzystów

Dnia 23 września br. w Garwolinie odbędzie się akcja dla dzieci ze szkół podstawowych pod hasłem: „Nie bądź mięczakiem, zostań skorupiakiem”. Jej głównym celem jest popularyzacja bezpiecznej jazdy na rowerze wśród uczniów szkół podstawowych w gminie Garwolin. W trakcie festynu wszyscy uczestnicy otrzymają kaski oraz odblaski rowerowe, a także uzyskają certyfikat przyjęcia w poczet „Skorupiaków”. 

Organizowana przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie akcja przeprowadzona zostanie na terenie Zarzecza w dniu 23 września o godzinie 10.00. Jej celem jest uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego oraz ich rodzicom, jak ważne jest właściwe oznakowanie roweru oraz odpowiednie przygotowanie do jazdy małego rowerzysty. Firma Lidl postanowiła włączyć się do tego przedsięwzięcia przekazując na ręce organizatorów ponad 100 kasków i dodatkowo fundując dla wszystkich uczestników odblaski na koła, które sprawią, że nawet z daleka rower będzie widoczny na drodze!

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, które są uczestnikami ruchu drogowego. Kask rowerowy ochroni głowy naszych pociech w razie upadku czy kolizji, dlatego bez wątpienia każdy maluch podczas rowerowych wypraw powinien mieć go na głowie.

Wśród licznych atrakcji, które czekają na wszystkich biorących udział w akcji będzie m.in. spotkanie z policjantem, który opowie o przepisach ruchu drogowego i o tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Na najmłodszych czekają również ciekawe zadania do wykonania, m.in. pokonanie toru przeszkód na rowerze czy przebycie specjalnej trasy wyznaczonej na terenach rekreacyjnych, gdzie na uczestników czekają specjalne zadania do wykonania. Każdy uczestnik otrzyma specjalny certyfikat jako dowód przynależności do grona „Skorupiaków”.

Na sam koniec festynu wśród maluchów, które dołączą do „zaskorupionych” wylosowane zostaną dodatkowe nagrody. Patronat honorowy nad festynem objęli Burmistrz Miasta Garwolin oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego.

Informacje o firmie
 

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sklepy pod szyldem tej marki powstały w Niemczech
w latach 70. XX wieku. Obecnie w wielu krajach Europy istnieje około 9 000 sklepów
tej marki, a w Polsce ponad 420.
 


Małgorzata Mioduszewska

Edelman Polska


.