8 sierpnia 2022r. Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Anna Żochowska rekomenduje


Pieśń o Bogu ukrytym

wiersze Karola Wojtyły

śpiewa Marcin Styczeń z zespołem

 

Garwolin, Kolegiata Przemienienia Pańskiego,

niedziela 7. października, g. 19 po Mszy św.

Organizatorzy: Ks. Dziekan Ryszard Andruszczak

  Fundacja „Sztafeta”

  

Koncert „Pieśń o Bogu ukrytym”, to nowe, melodyjne interpretacje wczesnych wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu Marcina Stycznia - pieśniarza, kompozytora, autora tekstów. Zdecydowanie przeczą one tezie, że poezja Karola Wojtyły jest trudna i niedostępna.

Kompozytorowi udało się połączyć szacunek dla słowa z prostotą formy muzycznej, co daje szanse na dotarcie z przekazem poetyckim do szerszej grupy odbiorców. Nowością tego przedsięwzięcia jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Karola Wojtyły duchową i artystyczną inspirację. Kompozycja do fragmentu poematu św. Jana od Krzyża „Żyję nie żyjąc w sobie” to pionierskie dzieło. Do tej pory nikt jeszcze w Polsce nie śpiewał poezji tego hiszpańskiego mistyka.

            W programie koncertu znajdują się również trzy autorskie piosenki Marcina Stycznia: „Modlitwa modlącego się”, „Niech” (utwór powstał w czasie pracy kompozytorskiej nad twórczością Karola Wojtyły) oraz „Santo subito” (utwór będący hołdem dla Jana Pawła II).       Koncert utrzymany jest w stylistyce piosenki poetyckiej, nie brak w niej jednak także rock’n’rollowej ekspresji, czy orientalnej i latynoskiej pulsacji. Muzycy, którzy biorą udział w projekcie to świetni instrumentaliści, współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej sceny muzycznej.     Do tej pory w całej Polsce i za granicą (Paryż, Rzym, Los Angeles, Detroit, Chicago, San Diego, Waszyngton, New Jersey) odbyło się około dwustu koncertów  Pieśń o Bogu ukrytym” owacyjnie przyjętych przez publiczność.

 

KONTAKT:  SM-ART Agencja Artystyczna Marcin Styczeń

ul. Puławska 53A/25, 02-508 Warszawa

tel:  +48 22 402 76 30, +48 603 221 685

kontakt@marcinstyczen.art.pl

www.marcinstyczen.art.pl

http://www.czasgarwolina.pl

 

                                                                                                                                   nadesłała Anna Żochowska

.