14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Maciej Syka przedstawi film >>Ludzkie Doświadczenie<<

            Stowarzyszenie Rodzina Rodzinie działające przy Parafii Przemienia Pańskiego Garwolinie zaprasza na film pod tytułem „The Human Experience” („Ludzkie doświadczenie”) w środę 21 listopada 2012r. o godzinie 19.00 w Auli Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie, ul. Staszica 11.

           Film jest historią młodych mężczyzn, którzy po ciężkich doświadczeniach zaczynają poszukiwać w swoim życiu „czegoś więcej” aniżeli tylko pieniędzy i kariery. Wyruszając w podróż, która na zawsze odmieni ich życie, rozpoczynają poszukiwania odpowiedzi na podstawowe pytanie dotyczące każdego młodego człowieka: Po co żyję?

           Główni bohaterowie (Jeffrey Azize i Michael Campo) najpierw udają się do środowisk bezdomnych w Nowym Jorku, gdzie decydują się na zamieszkanie z nimi w slumsach. Podczas godzinnych rozmów i wspólnie spędzonych dni na nowojorskich ulicach, doznają niezwykłego ciepła i życzliwości od ludzi, dla których ulica jest jedynym domem. Po tych doświadczeniach wyjeżdżają do Peru, gdzie spotykają się z sierotami i dziećmi niepełnosprawnymi. Później udają się do Afryki. Tam, opiekując się chorymi na AIDS i „dziećmi ulicy”, doświadczają Bożej mocy i opieki. Ich podróże, spotkania z ludźmi, wymiana doświadczeń, lecz przede wszystkim podróż do własnego wnętrza i własnej duszy powoduje, iż film porusza serca. Młodzi ludzie z filmu to każdy z nas! Zadają sobie nasze pytania: Kim jestem? Po co żyję? Jaki jest sens i cel mojego życia?

              Po seansie dyskusja o filmie z Maciejem Syką – europejskim koordynatorem katolickiej wytwórni, która wyprodukowała ten film.

                                                                                                                Jarosław Przybysz

.